Bachmut. FOTO: Twitter/lromao_ptbr
StoryEditor

Bachmut je takmer obkľúčený, priznali nepriamo Ukrajinci. Rusi sa blížia k centru mesta

28.03.2023, 08:10
Autor:
ČTKČTK

Podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny ruské sily v posledných dvoch dňoch pokračovali v útokoch na mesto a postúpili z juhu smerom k centru a na severozápade mesta.

Ukrajinský generálny štáb v dnešnom zhrnutí situácie na bojisku nepriamo potvrdil, že ruské jednotky takmer obkľúčili východoukrajinské mesto Bachmut. Píše to ruskojazyčný portál BBC.

Podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) ruské sily v posledných dvoch dňoch pokračovali v útokoch na mesto a postúpili z juhu smerom k centru a na severozápade mesta.

image

ANALÝZA: Armádu buduje na krátke masívne nasadenie. Rusko diktovalo NATO, ale zdá sa, že baliť sa bude inde

"V bachmutskom smere nepriateľ pokračuje v útokoch na Bachmut, ktorý držia naši obrancovia, a na oblasti pri obciach Orichovo-vasylivka, Bohdanivka, Ivanivske a Ozarjanivka," napísal generálny štáb v pravidelnej rannej zvodke.

Bohdanivka leží západne od Bachmutu, Orichovo-Vasylivka na severozápad od mesta. Ivanivske sa nachádza pozdĺž cesty vedúcej na juhozápad, smerom k blízkemu mestu Kosťantinivka. Ruské sily, ktoré začali ofenzívu z východu a držia prístupové cesty k mestu zo severu i z juhu tak mesto až na západný smer takmer obkľúčili.

image

Dôstojník z USA: Ukrajina podnikne protiofenzívu, ktorá šokuje svet. Bachmut bude pohrebiskom ruskej armády

ISW s odvolaním sa na videá ruských vojakov, u ktorých sa podarilo určiť miesto, kde boli vytvorené, uvádza, že ruské sily postúpili vo viacerých uliciach na severozápade Bachmutu, len niekoľko kilometrov od centra.

Iné overené zábery ukázali majiteľa ruskej súkromnej žoldnierskej skupiny Jevgenija Prigožina, ktorý bol v pondelok v jednej zo zničených školských budov v Bachmute. Tá sa pritom nachádza menej ako kilometer juhovýchodne od bachmutskej radnice. Ruskí vojaci tiež postúpili severozápadne od mesta, v tamojšej priemyselnej zóne.

01 - Modified: 2023-06-03 21:55:34 - Feat.: - Title: Pekné ženy lákajú mužov do vojny na Ukrajine. Ruská propaganda rozbieha nový program 02 - Modified: 2023-06-03 16:34:51 - Feat.: - Title: Najlepšia lietadlová loď súčasnosti z USA v Nórsku dráždi Moskvu. Ruský Admirál Kuznecov sa stále opravuje 03 - Modified: 2023-06-03 15:11:26 - Feat.: - Title: Milície pri vpáde do Belgorodskej oblasti použili pušky českej výroby, mali aj americké vybavenie 04 - Modified: 2023-06-03 15:40:08 - Feat.: - Title: Návrat jadrovej stability? Putin je ochotný sa s USA dohodnúť na odzbrojovaní, má však podmienku 05 - Modified: 2023-06-03 13:58:32 - Feat.: - Title: Belgorodská oblasť hlási ďalších dvoch mŕtvych po ostreľovaní. Rusko viní Ukrajinu, tá sa k útokom nehlási
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
04. jún 2023 04:42