Záchranári a vojaci prezerajú vrak auta po dronovom útoku izraelskej armády na prístavné mesto Sidon na juhu Libanonu. FOTO: TASR/AP
StoryEditor

Izrael podnikol dronový útok na juhu Libanonu a zabil ďalšieho militanta Hamasu

07.05.2025, 13:34
Autor:
TASRTASR

Hovorca izraelskej armády uviedol, že al-Ahmad má na konte početné útoky proti izraelským vojakom i izraelským občanom, pašoval údajne aj zbrane a vykonával sabotážne útoky.

Izraelská armáda v stredu oznámila, že pri dronovom útoku na juhu Libanonu zabila predstaviteľa palestínskeho hnutia Hamas, ktorý bol zodpovedný za operácie Hamasu v západnom sektore Libanonu a podnikol aj viaceré „teroristické útoky“ proti Izraelu.

Agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie Hamasu uviedla, že Chálid Ahmad al-Ahmad, ktorý bol príslušníkom vojenského krídla Hamasu, bol zabitý v meste Sidon, keď šiel do mešity na ranné modlitby.

Po arabsky komunikujúci hovorca izraelskej armády Avichaj Adrai v statuse na sieti X spresnil, že al-Ahmad má na konte početné útoky proti izraelským vojakom i izraelským občanom, pašoval údajne aj zbrane a vykonával sabotážne útoky.

Od 7. októbra 2023, keď teroristické komandá napojené na Hamas zaútočili na juh Izraela, izraelská armáda podnikla v južnom Libanone, kde Hamas má svojich zástupcov i aktivity, viacero cielených útokov na predstaviteľov Hamasu.

Aj libanonské úrady v posledných týždňoch zadržali niekoľko mužov spojených s Hamasom pre podozrenie z odpaľovania rakiet smerom na územie Izraela.

01 - Modified: 2025-12-04 21:51:04 - Feat.: - Title: Libanon chce odvrátiť druhú vojnu. Prezident Awn ohlásil termín ďalších rokovaní s Izraelom 02 - Modified: 2025-12-04 15:15:45 - Feat.: - Title: Izrael bombardoval dve mestá na juhu Libanonu, deň po mierových rokovaniach 03 - Modified: 2025-12-04 10:10:32 - Feat.: - Title: Európska vysielacia únia rokuje o účasti Izraela na Eurovízii, viaceré štáty hrozia bojkotom 04 - Modified: 2025-12-04 07:32:24 - Feat.: - Title: Izrael identifikoval pozostatky predposledného rukojemníka v Gaze 05 - Modified: 2025-12-03 19:56:04 - Feat.: - Title: Libanon a Izrael rokujú o dodržaní prímeria, podľa Bejrútu je však k mieru ďaleko
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
06. december 2025 13:45