19.05.2017, 20:06

Americké médiá spochybňujú našu demokraciu, vyhlásil ruský poslanec v parlamente

Moskva
Zdroj: Reuters

Americké médiá, hlavne rozhlasové stanice Rádio Sloboda a Hlas Ameriky a televízia CNN, sa v masívnom meradle snažia spochybniť demokratickú podstatu ruského volebného systému. V ruskom parlamente to dnes vyhlásil šéf výboru Štátnej dumy pre informačnú politiku Leonid Levin. Záležitosť by podľa neho poslanci mali prerokovať na uzavretom zasadnutí za účasti šéfa tajnej polície Alexandra Bortnikova.

Z analýzy produkcie rusky hovoriacich redakcií amerických médií vyplýva, že pozitívnych informácií o Rusku v nich sú iba dve percentá, zatiaľ čo otvorene negatívnych 43 percent a neutrálnych 55 percent, povedal Levin. Pozitívne pritom vraj americkí novinári hovoria len o ruských liberálnych stranách Jabloko a Parnas, ktoré stoja v opozícii voči terajšej vláde.

"Nikto nemôže poprieť, že počas kampane pred (vlaňajšími) parlamentnými voľbami v Rusku sa americkou vládou financované média pod rúškom žurnalistiky venovali jednostrannej propagande," komentoval ruský poslanec vysielanie rozhlasových staníc Rádio Sloboda a Hlas Ameriky.

Levin vyslovil prekvapenie nad tým, že zahraničné médiá vysielajúce v ruštine majú registrácii ruského ministerstva zahraničia, nie štátneho cenzúrneho orgánu Roskomnadzor. "To je potrebné znovu zvážiť," odporučil poslancom.

Denník Kommersant napísal, že dnešné parlamentné vypočutie o vplyve západných médií v Rusku bolo reakciou na navrhovaný americký zákon, ktorý by ministerstvu spravodlivosti USA dal právo preveriť vysielanie ruskej propagandistickej televíznej stanice RT. Právnu úpravu má prerokovať americký Kongres.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.