19.06.2017, 07:29

V Londýne narazila dodávka do davu pred mešitou, jeden človek zahynul

V severnom Londýne krátko po polnoci narazila dodávka do skupiny ľudí vychádzajúcich z mešity pri moslimskom centre.

V Londýne narazila dodávka do davu pred mešitou, jeden človek zahynul
Zdroj: Reuters

Pri narazení dodávky do chodcov pri londýnskej mešite zahynul jeden človek a ďalších desať ľudí utrpelo zranenia. Oznámila to polícia, ktorá podľa premiérky Theresy Mayovej k tomuto incidentu pristupuje ako k potenciálnemu teroristickému útoku. Pod Mayovej vedením sa uskutoční zasadnutie výboru pre mimoriadne situácie.

Dvaja zranení boli podľa polície ošetrení na mieste a ďalších osem bolo prevezených do nemocníc. Vodiča dodávky zadržali ľudia na mieste, následne ho zatkla polícia. Je to 48-ročný muž. Bol prevezený do nemocnice, kde lekári vyšetria jeho duševné zdravie.

​Dodávka vrazila do chodcov v noci na dnes v mestskej časti Finsbury Park na severe Londýna. Britská moslimská rada uviedla, že dodávka "úmyselne" vrazila do moslimov odchádzajúcich z mešity. Vyzvala britské úrady na zvýšenie bezpečnosti v okolí mešít.

Niektorí svedkovia podľa denníka Evening Standard uviedli, že z dodávky vystúpil muž a najmenej jednu osobu dobodal. Polícia však zatiaľ nemá správy o tom, že by nejaká osoba mala zranenia spôsobené nožom.

Mayová označila vrazenie automobilu do chodcov za "strašný incident". Je podľa svojich slov v myšlienkach so zranenými. Vodca opozičných labouristov Jeremy Corbyn vyhlásil, že ho incident úplne šokoval.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.