Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.09.2021, 16:08

V Rusku tento týždeň zaznamenali rekordný počet úmrtí v súvislosti s covidom

Za posledných 24 hodín v Rusku zaznamenali 22 498 prípadov, čo je najviac od 8. augusta.

V Rusku tento týždeň zaznamenali rekordný počet úmrtí v súvislosti s covidom
Zdroj: TASR/AP

Za uplynulý týždeň zaznamenali v Rusku 5 682 úmrtí v súvislosti s koronavírusom, čo je najviac od začiatku pandémie. Už druhý týždeň pritom v krajine rastie aj počet nových infekcií, informovala v nedeľu agentúra TASS.

​Za uplynulých sedem dní zaznamenali v Rusku 145 985 prípadov, čo o vyše 10 000 viac ako v týždni medzi 13. - 19. septembrom, keď v krajine zaregistrovali 134 858 prípadov nákazy. Ide zároveň o najväčší týždenný prírastok nových prípadov od augusta tohto roku.

Za posledných 24 hodín v Rusku zaznamenali 22 498 prípadov, čo je najviac od 8. augusta. V dôsledku nárastu počtu nových prípadov evidujú v Rusku v súčasnosti aj vyšší počet aktívnych prípadov, ktorých je tam 612 409, čiže oveľa viac ako pri predchádzajúcich vlnách pandémie.

Rast počtu nakazených sa pritom odrazil najmä na počte úmrtí. Už šesť dní v poradí v Rusku evidujú viac ako 800 úmrtí v súvislosti s koronavírusom za deň. Za posledný týždeň tak v krajine zaregistrovali rekordných 5 682 úmrtí. Predchádzajúce maximum pritom bolo 5 618 úmrtí za týždeň, ktoré zaevidovali v polovici augusta, píše TASS.

V Rusku od začiatku pandémie zaznamenali už takmer 204 000 úmrtí. Agentúra TASS však upozorňuje, že toto číslo nemožno považovať za kompletné, pretože úrady do štatistiky rátajú iba prípady, pri ktorých sa potvrdilo, že bol koronavírus hlavnou príčinou smrti.

Situácia je pritom najhoršia v Moskve, Petrohrade a v Moskovskej oblasti, odkiaľ pochádza až 26 percent tohto týždňových prípadov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.