Sledujte nás na Instagrame

@tyzdennik_temaFacebook
11.02.2018, 00:00

Takmer všetci hudobníci z našej scény majú aj normálne zamestnanie, hovorí speváčka známej kapely

O tom, ako na Slovensku funguje hudobný priemysel, sme sa rozprávali so speváčku z Pudingu pani Elvisovej Sylviou "Slivkou" Menyhértovou.

Takmer všetci hudobníci z našej scény majú aj normálne zamestnanie, hovorí speváčka známej kapely
Zdroj: HN/Peter Mayer

Krehký hlas a rovnako éterický zjav. SYLVIA „SLIVKA“ MENYHÉRTOVÁ (40) spieva odmalička. Kedysi jej ako mikrofón poslúžil mamin sprej, neskôr účinkovala v Zlatej bráne. Dnes je známa hlavne ako speváčka skupiny Puding pani Elvisovej, ale ako sama hovorí, po obrovskej popularite netúži. „Je to tak, ako to má byť,“ tvrdí spokojne. Prečo ich kapelu hrá v podstate len jedno rádio? Z čoho financujú nakrúcanie klipov a nahrávanie albumov? A čo sa zmenilo, odkedy členom kapely pribudli deti?

Spievala si rada už v detstve?
Spievala som vždy a všade. Spomínam si, že som spievala aj cez prestávky medzi hodinami na základnej škole. Raz sa ma spolužiak opýtal, či koncertujem. Až vtedy mi zaplo, že ma môžu počuť aj ostatní (smiech). Ale spýtal sa ma to spolužiak, ktorý si s ďalším chalanom vymysleli svoju abecedu ako vlastný dorozumievací prostriedok. Čiže sme asi viacerí žili na svojej planéte.

Zdroj: Téma


Čo si v detstve spievala najradšej? Ľudovky? Alebo hity môjho detstva – Petra Nagya, Kotvalda a Hložka, Darinky Rolincovej?
Klasické odrhovačky, ktoré spomínaš, a k tomu môj najväčší detský idol Mariku Gombitovú. Chcela som byť ako ona.

Mať taký hlas?
Nielen to. Jasné, že som chcela mať jej úžasný hlasový rozsah. Veď Marika je skvelá, má neuveriteľný hlas. Ale tiež som chcela vyzerať ako ona na platni Slnečný kalendár. Byť blond, mať ofinku... No veľmi mi ten styling nešiel...

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu týždenníka Téma. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si balík Digital alebo si nechajte týždenník posielať priamo do vašej schránky.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.