Sledujte nás na Instagrame

@tyzdennik_temaFacebook
14.09.2018, 08:00

Ako žije 223 cm vysoký Slovák: Ľudia sa s ním chcú fotiť, on túži po NBA

Žiť s takou výškou znamená neustále si dávať pozor.

Ako žije 223 cm vysoký Slovák: Ľudia sa s ním chcú fotiť, on túži po NBA
Zdroj: Miroslava Spodniaková

Na svete je málo ľudí, ktorí sa mu pozerajú z očí do očí. MICHAEL FUSEK (23) meria 223 centimetrov, je reprezentantom Slovenska v basketbale. Ak by ste chceli vidieť v akcii najvyššieho slovenského basketbalistu, zastavte sa v hale na Pasienkoch, na túto sezónu sa vrátil na Slovensko a hrá za Inter Bratislava.

Do akého auta sa dokáže zmestiť tak vysoký človek? Ako spáva v hoteloch, keď postele sú menšie ako on? Prečo na ihrisku priťahuje pozornosť protihráčov? Má šancu zahrať si v NBA?

Zdroj: Téma

Aké je to žiť s vašou výškou?
Problémy, problémy, problémy. Bolo by neprimerané porovnávať sa s vozíčkarom, ale tak ako vozíčkar nemôže ísť hocikde, nemôže sa odviezť čím chce, podobné starosti prežívam aj ja.

Čo tým myslíte?
Nemôžem ísť v lunaparku na horskú dráhu, lebo sa do nej nezmestím, nikdy si nezašoférujem športové auto, lebo doň nenastúpim, ak cestujem lietadlom, je to obmedzujúce aj pre ostatných, lebo kolená mám do uličky tak, že ostatní neprejdú. Neustále musím myslieť na obmedzenia, myslieť na to, kde sa dostanem, kde nie, čím sa prepravím.

Hlavu si udierate stále, aj keď už pár rokov máte túto výšku?
Neustále. Dvere sú väčšinou dvojmetrové, takže ja mám hlavu vyše 20 centimetrov nad zárubňou. V starých bytoch sa opriem bradou o otvorené dvere. Problémy mám najmä v priestoroch, ktoré nepoznám a často sa švihnem do niečoho hlavou. Aj v basketbalovej šatni sa mi stalo, že hneď po vkročení dnu som narazil na stropné svietidlo. V obchodných centrách sú v parkovacích garážach na niektorých miestach rúrky namontované tak, že priemerne vysoký človek si ich ani nevšimne, ale ja si o ne rozbijem čelo.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu týždenníka Téma. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si balík GOLD alebo si nechajte týždenník posielať priamo do vašej schránky.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk. Bližšie informácie nájdete v Pravidlách používania cookies. Spracovanie a správu cookies nastavíte priamo vo Vašom prehliadači.