Sledujte nás na Instagrame

@tyzdennik_temaFacebook
22.12.2018, 00:00

Na Slovensku asi neexistuje nik podobný: Profesionálny športovec, ktorý vyštudoval dve vysoké školy

Prečo mu dodnes fanúšikovia pripomínajú zahodenú šancu v európskej lige?

Na Slovensku asi neexistuje nik podobný: Profesionálny športovec, ktorý vyštudoval dve vysoké školy
Zdroj: Miroslava Spodniaková

Je výnimočný, na Slovensku asi neexistuje nik podobný ako on. Hral prvoligový futbal, bol kapitánom tímu, hral európske súťaže a popritom vyštudoval dve vysoké školy. Dnes je Ing. Mgr. Peter Kuračka (40) športový psychológ a vďaka vzdelaniu patrí medzi tých vrcholových športovcov, ktorí mali pomerne hladký prechod z jednej kariéry k druhej. Prečo mu dodnes fanúšikovia pripomínajú zahodenú šancu v európskej lige? Prečo mnohí športovci nemyslia na to, čo bude po kariére? Čo koniec kariéry urobí s vrcholovým športovcom a prečo mnohí skrachujú?

Zdroj: Téma

Mnohí rodičia snívajú o tom, že ich deti sa budú dobre živiť športom. Dá sa odhadnúť, koľko percent detí sa naozaj bude vedieť športom uživiť?
Možno jedno promile z tých desiatok tisícov detí, ktoré športujú, sa stane profesionálnym športovcom. Nie milionárom, ale profesionálnym športovcom. Problém je, že veľa rodičov vidí len mediálny obraz Cibulkovej, Hossu, Hamšíka.

Koľko priemerne zarábajú slovenskí profesionálni športovci?
Medzi 1 000 a 2 000 eurami, čo nie sú sumy, z ktorých sa dá zaistiť. Ak má športovec po skončení kariéry zabezpečené bývanie, je na tom ešte pomerne dobre, ale často nemajú ani to bývanie. A ak vopred nemyslel na to, čo bude po športovej kariére, a nemá vzdelanie, nie je pripravený na život po kariére nijako.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu týždenníka Téma. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si balík Digital alebo si nechajte týždenník posielať priamo do vašej schránky.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.