Sledujte nás na Instagrame

@tyzdennik_temaFacebook
06.01.2019, 00:00

Mačeta: 11 rokov v base som prežil ako predátor, nie som obeť

Je považovaný za herca s najdrsnejším výzorom v šoubiznise.

Mačeta: 11 rokov v base som prežil ako predátor, nie som obeť
Zdroj: Profimedia

Jeho ostro rezané črty sú zárukou toho, že ho vo filme málokto prehliadne. Zvyčajne hrá zabijakov alebo gangstrov. Stačí sa pozrieť a všetkým je jasné, že prichádza mexický hrdina Mačeta – DANNY TREJO (74). Americký herec, ktorý sa preslávil vďaka úlohe kolumbijského zabijaka vo filme Desperado, ako sériový znásilňovač Johnny 23 v akčnom trileri Con Air alebo v hlavnej úlohe v brutálnej paródii na akčné braky Machete, však v civile zločinca nepripomína. Málokto by uveril, že táto usmievavá herecká hviezda strávila vo väzení dovedna 11 rokov za predaj drog a lúpežné prepadnutia. Teraz prišiel k susedom do Česka nakrúcať televíznu reklamu.

V Česku ste boli prvý raz v roku 2006, keď ste boli hosťom filmového festivalu v Karlových Varoch. Vtedy bola ocenená dráma Sherrybaby, v ktorej ste hrali napraveného alkoholika. Spomeniete si na to?
Áno, to bola paráda, veľmi sa mi tam páčilo, dovtedy som neveril, že mám v Česku toľko fanúšikov a rád by som sa tam zas pozrel. Obzvlášť mi utkvel v pamäti jeden okamih, keď som vošiel do baru, kde bola kopa televízorov a na všetkých bežal film Desperado (smeje sa).

Kým ste prileteli do Česka, boli ste hosťom festivalu Comic Con Russia. Cestujete do Európy často?
Je pravda, že cestujem pomerne veľa. Bol som v Moskve kvôli Comic Conu, čo už je taký zvyk, hľadám tam projekty do budúcnosti... Chcel som sa tam stretnúť s Andrejom Končalovským (ruský režisér, ktorý pôsobil aj v Hollywoode, o. i. autor filmu Tango a Cash, jeho brat je známy ruský režisér Nikita Michalkov, pozn. red.), ale práve nebol v Rusku. Naposledy sme sa videli pred šiestimi rokmi pri príležitosti jeho 75. narodenín v Moskve, je to však naozaj dobrý priateľ.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu týždenníka Téma. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si balík Digital alebo si nechajte týždenník posielať priamo do vašej schránky.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.