Video ukazuje totálnu devastáciu tretieho najväčšieho sýrskeho mesta Homs, ktoré sa stalo obeťou občianskej vojny. Tá začala v roku 2011, keď protesty v rámci takzvanej Arabskej jari prerástli do ozbrojeného povstania proti režimu prezidenta Bašára Asada.
Homs bol nazývaný ako "hlavné mesto povstania". V marci 2011 vypukli v meste protivládne protesty, ktoré pokračovali aj nasledujúci mesiac a to napriek tomu, že sa ich Asadove sily pokúsili násilne potlačiť, pričom zabili desiatky ľudí. V máji boli do mesta poslané tanky, na čo sa podľa portálu BBC priaznivci opozície chopili zbraní. Z Homsu sa stala hlavná bašta povstania.
Nasledovali ťažké pouličné boje, ale vládne sily nedokázali vytlačiť rebelov z mesta ani po viacerých masívnych ofenzívach. Humanitárna situácia sa stále zhoršovala, mŕtvi pribúdali a živí trpeli hladom.
Zúfalú situáciu ukončila až dohoda zo septembra 2015 zrealizovaná 9. decembra, v ktorej sa povstalci s vládou dohodli na prímerí a odsune najradikálnejších povstalcov odmietajúcich zložiť zbrane z Homsu. Svedkovia videli 15 autobusov, ako opustili oblasť. Guvernér Homsu Talal al-Barazi povedal novinárom, že v autobusoch bolo 300 bojovníkov spolu so 400 členmi ich rodín. Bojovníci si so sebou vzali ľahké zbrane.
Pred povstaním mal Homs približne 700-tisíc obyvateľov a bol jedným z najhlavnejších priemyselných centrier celej krajiny. V súčasnosti sú mnohé štvrti mesta iba vyľudnenými kopami ruín a sutín.