05.05.2003, 00:00

Majiteľ múzea automobilov na Floride zaplatil 108 000 libier za jeden zo siedmich Batmobilov používaných pri natáčaní originálnych televíznych sérií o Batmanovi. Devoe Moore, majiteľ Tallahassee Antique Car Museum, pôvodne plánoval získať Batmobil za 58 000 libier. Teraz sa raz taký drahý Batmobil z roku 1966 pridá k dvom ďalším z filmov o netopierom bojovníkovi za spravodlivosť, Batmanovmu motocyklu, "kačke", ktorú ako dopravný prostriedok používal Tučniak, a stíhačke. "Som rád, že ho mám. Len som nechcel zaplatiť tak veľa. Ale je dôležité zachovať históriu," vyhlásil Moore, ktorý zaplatil za filmové auto, len aby ho nepoužívali v reklame. Batmobil bol jedným z 200 áut, ktoré predávali na aukcii na floridskej Daytona Beach. Za 34 600 libier získalo múzeum Illinois sanitku z filmu Krotitelia duchov. Ďalší záujemca zaplatil 36 000 dolárov za kabriolet značky Ford z roku 1946 z filmu Pomáda, ktorý by sa mal objaviť aj v pripravovanej javiskovej verzii kultového muzikálu. The Star Cars Museum v Gatlinburgu v štáte Tennessee zakúpilo za 30 000 libier auto z filmu Návrat do budúcnosti.
Nemecká polícia zadržala muža, ktorý predával svoje auto na súčiastky po tom, čo oznámil jeho krádež, uviedli úrady v meste Neuss. Hovorca polície uviedol, že 33-ročný muž pred dvoma mesiacmi ohlásil krádež svojho BMW. Na internetovej aukčnej stránke začal rozpredávať jeho časti. Polícia pri preverovaní spozorovala, ako automobil odťahuje jeho nový majiteľ. "Auto odťahovali ilegálne, takže polícia ich musela zastaviť. Nebolo to z ich strany príliš múdre," povedal hovorca polície Hans-Willi Arnold. Polícia uviedla, že majiteľ BMW dostal ponuku na motor vo výške 250 eur, avšak nevedel ho vymontovať. Preto poskytol celé auto. Muž práve svojím novým autom ťahal BMW aj s jeho novým 24-ročným majiteľom, keď ich spozorovala a zastavila policajná hliadka. Obaja muži sú teraz vo vyšetrovaní za poisťovací podvod a obchodovanie s kradnutým tovarom.
Rekordnou a nebezpečnou rýchlosťou až 220 kilometrov za hodinu jazdil istý Chorvát na rakúskej diaľnici A10. V mieste, kde ho zaregistroval radar a spozorovali s úžasom dopravní policajti, bola povolená rýchlosť len 110 kilometrov za hodinu. Muža žijúceho v Nemecku sa podarilo policajtom zadržať. Niekoľko hodín predtým jazdil na ďalšej rakúskej diaľnici A12 podobný nezodpovedný "pretekár". Išlo tiež o vodiča z Nemecka, ktorého zadržali na diaľnici v smere Kufstein -- Innsbruck. Namiesto povolenej stovky to vytiahol na 194 kilometrov za hodinu.
Dopravní policajti v litovskej metropole Vilnius si takto svoju službu určite nepredstavovali: pretože štátne zásoby benzínu na mesiac apríl už minuli, nemôžu hliadkovať v autách, ale musia chodiť po svojich. Podľa denníka Lietuvos rytas musia príslušníci občas absolvovať kilometrové pochody z centra mesta do predmestí. Najčastejšie ich volajú k dopravným nehodám. Dalo by sa čakať, že šéf sa podriadených zastane, ale riaditeľ dopravnej polície vo Vilniuse je kritický človek. Za tento stav si podľa neho môžu policajti sami svojím údajne "nerozumným" spôsobom jazdy.

menuLevel = 1, menuRoute = auto, menuAlias = auto, menuRouteLevel0 = auto, homepage = false
15. august 2022 06:39