StoryEditor

Budúcnosť značky Seat

25.08.2003, 00:00

Tohtoročný septembrový medzinárodný autosalón IAA vo Frankfurte bude odrazovým mostíkom na prezentáciu nového prototypu španielskej značky Seat. Seat Altea Prototipo ohlasuje príchod nového modelového radu, ktorý sa bude volať tiež Seat Altea a príde na trh v roku 2004. Bude to prvý Seat vyvinutý v spolupráci s novou Audi Brand Group, ktorú vytvorili na začiatku roka 2002.
Seat Altea Prototipo nie je iba imaginárny futuristický návrh alebo demonštrácia kreatívnych talentov technického centra Martorell. Je to skutočne predsériový prototyp, ktorému chýba iba niekoľko krokov do sériovej podoby. Ukazuje, ako bude vyzerať nový modelový rad, ktorý bude spolu s Ibizou a Leonom budúcim pilierom španielskej značky Seat.
Predná časť sa pýši veľkým grilom, ktorý hrdo nosí logo značky Seat a je nápadná aj "mačacím" dizajnom nových skupinových svetlometov. Bočný pohľad ponúka jasné dynamické línie -- od predných dverí, až po zadné koleso. Tieto krivky budú charakterizovať siluetu všetkých budúcich modelov Seatu.
Seat Altea Prototipo nesie označenie MSV, čo "prekladáme" ako multi sport vehicle, teda viacúčelový športový automobil. V prototipe Seat Altea túto charakteristiku vyjadruje konfigurácia štyroch samostatných sedadiel v usporiadaní 2 + 2, aerodynamická karoséria, kompaktný, znížený päťdverový podvozok a množstvo ďalších detailov ako, napríklad, 19-palcové disky kolies s nízkoprofilovými pneumatikami a mohutný brzdový systém viditeľný cez rebrá diskov.
Dynamizujúce optické prvky právom naznačujú vysoký výkon. V prototype Seat Altea nájdeme aj množstvo nových technológií značky Seat. Okrem iného aj silný 150-koňový dvojlitrový benzínový motor FSI, prvý svojho druhu v značke Seat. V praxi bude spolupracovať so 6--stupňovou automatickou a sekvenčnou prevodovkou Tiptronic. Medzi ostatnými technologickými novinkami určite vzbudí pozornosť aktívny podvozok (agile chassis) alebo systém DSR (dynamic steering response).

menuLevel = 1, menuRoute = auto, menuAlias = auto, menuRouteLevel0 = auto, homepage = false
07. december 2023 06:55