StoryEditor

Záhadný prototyp. Škoda v Česku testuje auto z Číny

10.03.2014, 23:18
Autor:
iDnes.cziDnes.cz
V Mladej Boleslavi sa testuje Volkswagen určený pre Čínu. Nafotil ho náhodný okoloidúci pre server iDnes.cz.

V nasledujúcich dňoch sa má vo Wolfsburgu rozhodovať o nových modeloch v značkách koncernu Volkswagen. Škoda na tento rok chystá premiéru novej Fabie a ešte pred koncom roka má stihnúť ukázať nový SuperB, ktorého podobu naznačil parádny ženevský koncept Vision C . 

Vo vývojovom centre sa ale pracuje na viacerých projektoch. Podľa informácií partnerského serveru iDNES.cz sú teraz v Mladej Boleslavi napríklad často vývojári od Seatu. A cesty brázdi nafotený čínsky Volkswagen stojaci na technike predchádzajúcej Octavie.

Šedý voz s tradičnými testovacími registračnými značkami zastihol a vyfotil čitateľ iDNES.cz Tomáš Pulda v Mladej Boleslavi. "Stihol som zaobstarať dve fotografie, potom pribehol pán, nastúpil do auta a veľmi rýchlo odišiel. Bolo vidieť, že je rozladený z toho, že si auto fotím," opisuje.

Na pohľad je to predĺžený hatchback Volkswagen Gran Lavida, ktorý minulý rok doplnil druhú generáciu sedanu Lavida. Tento model Volkswagenu je určený výhradne pre čínsky trh. Využíva predĺženú podvozkovú platformu prvej Škody Octavia. Prerobená Lavida je v Číne lacnejšia alternatíva Volkswagenu Jetta. K dispozicii je prímárne s benzínovými motormi 1,4 TSI a 1,6. výroba prebieha v šanghajskej továrni, kde sa vyrábajú aj čínske  škodovky.To môže byť jedno z vodítok.

Zamaskovaná Škoda

"Okolo nápisu aj znakov VW sú viditeľné známky zelených maskovacích samolepiek a v interiéri na palubnej doske bola veľká biela tabuľa s nápisom „rozsvietiť svetlá“ a na dverách vodičov „pri odchode zhasnúť svetlá," opisuje záhadné auto autor fotiek.

Pri pohľade na auto sa ihneď ponúkajú špekulácie, že sa Lavida chystá aj do Európy. A možno by v tom svoju úlohu mohli zohrať fabriky Škody. Podľa Tomáša Pulda navyše rovnaké auto ešte pred niekoľkými dňami jazdilo po Mladej Boleslavi a okolí s nalepenými znakmi Škoda.

Jednou z hypotéz môže byť testovanie a adaptácia vozidla na európske podmienky v rámci projektu Volkswagenu na uvedenie novej značky „lacných" áut, ktorá by konkurovala napríklad Dacii. Jednoduchý čínsky Volkswagen stojaci na vyskúšanej technike by preto nemusel byť zlý nápad.

iDnes.cz

František Dvořák

01 - Modified: 2006-02-22 05:28:39 - Feat.: 0 - Title: Vírus priniesli na Slovensko netradičné druhy vtákov
01 - Modified: 2023-02-02 09:00:00 - Feat.: - Title: Megainvestícia sa nám vzďaľuje, byty sú po rokoch lacnejšie. Dobré správy hlásia aj Mochovce (Brífing HN) 02 - Modified: 2023-02-01 11:02:28 - Feat.: - Title: Mestečko na juhozápade má pre megainvestíciu lepšiu pozíciu ako Košice, chýba len diaľnica, tvrdí primátor 03 - Modified: 2023-01-31 23:01:17 - Feat.: - Title: Či už s Volkswagenom alebo bez, strategický park bude. Šurany otvárajú územný plán 04 - Modified: 2023-01-27 17:08:18 - Feat.: - Title: Zistenie HN: Megainvestíciu v Šuranoch ohrozuje byrokracia. Baterkáreň sa má namiesto nás pozerať po Česku 05 - Modified: 2023-01-27 08:10:36 - Feat.: - Title: Zistenie HN: Vo Volkswagene využijú inflačnú doložku. Mzdy porastú takmer o 200 eur
menuLevel = 1, menuRoute = auto, menuAlias = auto, menuRouteLevel0 = auto, homepage = false
02. február 2023 22:54