Archív HN (Ilustračná snímka)
StoryEditor

Volvo tvrdí, že ich autá vyrobené v Číne sú kvalitnejšie ako tie z Európy

15.05.2018, 16:15
Autor:
TopSpeedTopSpeed
Pre autá vyrobené v Číne donedávna platil výsmech verejnosti z ich kvality.

Možno si pamätáte články z motoristických časopisov Európy, ktoré si nedávali servítky pred ústa a verejne skritizovali rad čínskych automobiliek. A veru, bolo čo kritizovať. Číňania sa však kvalitou za posledné roky posunuli o kus dopredu a výsmech už nie je na mieste.

Navyše, nedávno do Číny presunulo časť svojej výroby aj švédske Volvo, ktoré sa prezentuje vysokou kvalitou, bezpečnosťou a zmyslom pre detail. Majú sa zákazníci obávať? Volvo, ktoré patrí pod koncern Geely, tvrdí, že práve naopak. Ich autá vyrobené v Číne sú vraj kvalitnejšie, ako tie v Európe.

Počas rozhovoru pre portál Go Auto senior viceprezident Volva Robin Page spomína, že rozhodnutie vyrábať autá v Číne sprevádzali pochybnosti o celkovej kvalite. Tie však automobilka vyvrátila.

„Zistili sme, že kvalita áut je v Číne dokonca lepšia ako v Európe. Každého trápila potencionálna kvalita výroby, ale akonáhle sme začali, bola celková kvalita vyššia,“ tvrdí Page.

Veľmi zaujímavé tvrdenie, Robin Page však mohol myšlienku rozvinúť a informovať, v ktorých aspektoch sú modely Volvo vyrobené v Číne lepšie. Kvalita je veľmi široký pojem, aj keď jeho tvrdenia nespochybňujeme.

Udáva však jeden dôvod, a ten je pomerne prekvapivý. Pre mnohých bude prekvapením, že práve nižšia miera automatizácie zabezpečila vyššiu kvalitu.

„Ak mám byť úprimný, v Európe kladú veľký dôraz na automatizáciu výrobného procesu a roboty. Tým pádom nemáte možnosť manuálneho dolaďovania. V Číne majú pre výrobné úkony viac ľudí, menej automatizovanej techniky, čo vo výsledku dáva možnosť prísnejších výrobných tolerancií... A detailnejších doladení. Nie sú to výrazné rozdiely, čísla však hovoria v prospech výroby v Číne.“

Volvo presunulo výrobu veľkého sedanu S90 do Číny v roku 2016. Ako automobilka, ktorá chce elektrifikovať celý modelový rad, plánuje v Číne vyrábať rôzne elektrifikované a plne elektrické modely budúcnosti.

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk.

01 - Modified: 2024-02-26 13:52:13 - Feat.: - Title: Rusko a Čína diskutujú o pôžičkách v jüanoch. Nič však nie je rozhodnuté, vraví ruský minister financií 02 - Modified: 2024-02-26 13:15:00 - Feat.: - Title: Briti predbehli Mercedes. Predstavili štýlovú „kópiu Géčka“, využívať má baterky i benzín 03 - Modified: 2024-02-26 11:11:37 - Feat.: - Title: Brúskou odstraňuje rýchlostné radary. Kvôli fantómovi Taliani zmenia pravidlá ich umiestnenia 04 - Modified: 2024-02-25 10:00:00 - Feat.: - Title: Čína zažila rekordný teplotný rozdiel. Dve miesta krajiny delilo šialených 90 stupňov Celzia 05 - Modified: 2024-02-24 07:47:00 - Feat.: - Title: Čína zažila rekordný rozdiel teplôt, dve miesta krajiny delilo 90 stupňov Celzia
menuLevel = 2, menuRoute = auto/automobilky, menuAlias = automobilky, menuRouteLevel0 = auto, homepage = false
27. február 2024 06:16