StoryEditor

Hyundai modelom i30 N šokoval. Ponuku však čoskoro ešte výrazne rozšíri

16.08.2018, 13:55
Autor:
TopSpeedTopSpeed
Hyundai N robí skvelé športové autá. Ako sme sa opakovane s modelom Hyundai i30N či už so základným alebo s verziou Performance presvedčili, pochvaly a velebenie prvého produktu sú oprávnené.

Predaje divízie Hyundai N už teraz prekonali všetky očakávania. Dáva to aj ostatným výrobcom jasný signál, že keď vyrobia kvalitný produkt, môže sa po ňom len tak zaprášiť. Tak razantný nástup a vrelé prijatie širokej verejnosti, ako už druhý rok prežíva Hyundai i30N svojho času asi nezažil ani praotec segmentu, prvý Volkswagen Golf GTI.

Hyundai i30 N teda už o dva mesiace dostane mladšieho brata, model Hyundai i30 N Fastback. Bude mať premiéru na parížskom autosalóne uprostred októbra 2018. A to zďaleka nebude všetko. Thomas Schemera a Albert Biermann predstavili filozofiu a víziu značky Hyundai ‘N’ na okruhu Nürburgring.

​Zdôraznili cieľ značky: Vytvárať vysoko výkonné vozidlá, ktoré budú dosahovať vysokú dynamickú úroveň, ale súčasne budú praktické aj na každodenné používanie.

„Modely i30 N, Veloster N a i30 Fastback N majú rovnaké výkonnostné gény a výrazný charakter,“ povedal Schemera. „Sú vybavené sofistikovanou technológiou a dizajnovými prvkami. My v Hyundai vždy prijímame nové výzvy a skúšame rôzne veci, aby sme priniesli prelomové zážitky našim zákazníkom. Nechceme len robiť autá, chceme vytvárať emócie, pocity a túžby.“

Filozofia modelov Hyundai s označením N nie je zameraná na maximálny výkon, ale na emócie. Modely N sú preto konštruované pre maximálny pôžitok z jazdy, predovšetkým pre agilitu pri jazde v zákrutách a schopnosť jazdy po pretekárskej trati bez toho, aby sa tým znížila každodenná praktická využiteľnosť auta.

„Neobávame sa robiť veci odlišne,“ povedal Albert Biermann, šéf divízie vysoko výkonných vozidiel Hyundai. „Naše modely N majú vyváženú kombináciu výkonu a praktickosti, preto je radosť s nimi jazdiť každý deň. Každý model N miluje zákruty, preto ich charakter vyjadruje prezývka ‘zákrutový nezbedník.’ Je jedno, či ide o jazdu v meste alebo na pretekárskom okruhu, Hyundai N ju zvláda bravúrne.“

Meno a reputácia divízie Hyundai N majú základy v motoršporte. Od premiéry v roku 2015 modely N dosahujú najvyššiu výkonnostnú úroveň, úspešne štartujú na majstrovstvách sveta v automobilových súťažiach FIA World Rally Championship, v seriáli pretekov Nürburgring VLN, v majstrovstvách cestovných automobiloch na okruhoch TCR International Series, Pirelli World Challenge, ako aj na náročných 24-hodinových vytrvalostných pretekoch na Nürburgringu.

​Vízia a filozofia Hyundai N, vybrúsená v automobilovom športe, sa prenáša do života v podobe systematicky štruktúrovaných vysokovýkonných modelov, vrátane imidžových vozidiel skonštruovaných na báze špeciálnych technických komponentov z automobilového športu.

Nový packet N Line, ktorý charakterizuje špecifický N-dizajn a prvky zvyšujúce výkonnosť vozidla, rozširuje škálu možností pre zákazníkov. Okrem toho budú k dispozícii aj takzvané N Options, ktoré budú obsahovať špecifické doplnky, ktoré tiež prispejú k zvýšeniu výkonnosti a jedinečnosti vozidla.

Označenie ‘N’ reprezentuje dva dôležité prvky. Jednak okres Namyang v Južnej Kórei, kde je umiestnené globálne výskumné a vývojové centrum koncernu Hyundai a kde sa zrodila značka N. Tak aj pretekový okruh Nürburgring v Nemecku, na ktorom má Hyundai svoje technické centrum a ktorý využíva na finálne vyladenie modelov N.

Pozrite si tiež videotest modelu Hyundai i30N Performance s výkonom 275 koní:

Súčasne je logo 'N' aj grafickým prvkom symbolizujúcim šikanu na pretekárskej trati a tesnú serpentínu cesty. Hyundai i30 N a i30 Fastback N majú spoločné zadanie: poskytnúť vodičovi maximálne vzrušujúci, emocionálny zážitok z jazdy. Nový i30 Fastback N rozširuje ponuku vysokovýkonných vozidiel Hyundai v Európe a má ambície nadviazať na úspech i30 N. 

Hyundai i30 Fastback N je jedinečným vozidlom vo svojom segmente. Kombinuje elegantný a praktický dizajn i30 Fastback s emocionálnym nábojom päťdverového hatchbacku i30 N. Hyundai i30 Fastback je jediné päťdverové kupé v širokom segmente nižšej strednej triedy (segment C) a nový model N dopĺňa jeho unikátny dizajn špecifickými dizajnovými a funkčnými prvkami.

Doterajší predaj modelov Hyundai N prekonal očakávania výrobcu. V prvom polroku 2018 sa v Európe predalo takmer tritisíc kusov modelu i30 N. Napríklad v Nemecku sa sto kusov uvádzacieho zvláštneho modelu i30 N First Edition rozpredalo za iba 48 hodín, všetko online, a záujem naďalej nepoľavuje.

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk.

01 - Modified: 2018-07-24 11:57:09 - Feat.: 0 - Title: Huyndai môže ohroziť aj Škodu Kodiaq. Vyskúšali sme kórejské SUV novinky 02 - Modified: 2018-06-02 00:02:40 - Feat.: 0 - Title: Štýlový Hyundai dokáže zaujať. Nielen svojím vzhľadom, ale aj cenou 03 - Modified: 2018-07-20 13:01:13 - Feat.: 0 - Title: Hyundai bude klamať telom. Obľúbený model môžete premeniť na športiak
01 - Modified: 2023-09-28 09:46:08 - Feat.: - Title: Od nedele čaká motoristov veľká zmena. Za porušenie im hrozí pokuta aj viac ako sto eur 02 - Modified: 2023-09-27 16:02:09 - Feat.: - Title: Hyundai a Kia zvolávajú v Spojených štátoch takmer 3,4 milióna áut kvôli hrozbe požiaru 03 - Modified: 2023-09-27 13:00:00 - Feat.: - Title: Horiace elektromobily? Nemci vyvinuli nový protipožiarny systém, ktorý sa aktivuje sám 04 - Modified: 2023-09-26 13:00:00 - Feat.: - Title: Kvíz: Šoférovali ste ich aj vy? Spoznajte ikonické autá z nedávnej minulosti 05 - Modified: 2023-09-26 09:33:38 - Feat.: - Title: Základné úkony pre udržanie auta v kondícii: zanedbanie ho môže poslať rovno na odpis
menuLevel = 2, menuRoute = auto/automobilky, menuAlias = automobilky, menuRouteLevel0 = auto, homepage = false
28. september 2023 13:10