TASR/Pavol Zachar
StoryEditor

Majstrovstvá sveta v hokeji skomplikujú bratislavskú dopravu. Ktorým miestam sa vyhnúť?

12.04.2019, 14:46
Autor:
TopSpeedTopSpeed
Okrem Bratislavy je potrebné rátať s rozsiahlymi obmedzeniami aj v Košiciach. S platným lístkom na hokej však budete mať aj zadarmo lístok na MHD v deň konania zápasu.

O necelý mesiac sa začínajú na Slovensku MS 2019 v hokeji. Jedno je isté - domáci, ale aj návštevníci oboch miest, Bratislavy aj Košíc, to budú mať s autami, či už s parkovaním, alebo jazdením, viac ako ťažké.

V Bratislave sa totiž chystajú ďalšie rozsiahle obmedzenia, ktoré nepriaznivo ovplyvnia už aj tak dosť komplikovanú každodennú situáciu na cestách v hlavnom meste. Vodičom radíme pohľadať si už vopred alternatívne trasy, poprípade sa poriadne obrniť trpezlivosťou.

Rozsiahle obmedzenia sa ešte rozšíria

"Dopravné obmedzenia budú v okolí zimného štadióna na Trnavskej ceste, kde v určitý čas predpokladáme úplne uzavretie ulice od Bajkalskej po Trnavské mýto, a to najmä v časoch, keď budú fanúšikovia prichádzať na zápas, medzi zápasmi a aj po ukončení zápasov," spresnil pre portál bratislava.dnes24 riaditeľ KDI KR PZ BA plk. JUDr. Milan Pilip.

Šampionát by podľa jeho slov taktiež nemal spôsobiť väčšie komplikácie v doprave v hlavnom meste. My si však myslíme, že to také úplne ružové nebude, keďže aj avizovaná fanzóna v priestoroch Trnavského mýta doprave rozhodne nepomôže. Krok organizátorov umiestneniť fanzónu na jednej z najrušnejších križovatiek mesta na dva týždne rozhodne pozitívne nehodnotíme.

Organizátori a ostatné subjekty spolupracujúce na organizovaní majstrovstiev však chcú odľahčiť dopravu v Bratislave aj praktickými záchytnými parkoviskami, a to na Tyršovom nábreží (Petržalka) s kapacitou 250 osobných áut a 30 autobusov, na futbalovom štadióne ŠKP Dúbravka s kapacitou 295 osobných áut a 25 autobusov, na Zlatých pieskoch s kapacitou 350 osobných áut a 30 autobusov i na Technickej ulici (bývalé Technické služby), kde sa zmestí 250 osobných áut.

"Účastníci môžu zísť z diaľnice priamo na záchytné parkoviská a vyhnú sa tak centru mesta. Dôležité je, aby sa obyvatelia v Bratislave v časoch pred zápasmi alebo po nich vyhli úseku Trnavskej cesty," vyzval Pilip. Na Bajkalskej v smere na Prístavný most bude na úrovni Národného futbalového štadióna vyradený jazdný pruh na nástup a výstup zo zájazdových autobusov a z taxíkov.

„Zo záchytného parkoviska na Technickej ulici bude premávať kyvadlová doprava,“ podotkol bratislavský viceprimátor Juraj Káčer.

Parkovanie pre domácich v priľahlých oblastiach

To však nie je všetko, nakoľko v okolí sa nachádzajú mnohé bytovky. Vstup s vozidlom do takzvanej "zóny" bude kontrolovať MsP, ten umožnia len obyvateľom, ktorí sa preukážu buď občianskym preukazom (kde je uvedený trvalý alebo prechodný pobyt v danej lokalite), alebo rezidenčnou kartou (dostanú ju občania, ktorí sa preukážu vzťahom k dotknutej nehnuteľnosti, napríklad nájomnou zmluvou).

O rezidenčné karty môžu ľudia žiadať od utorka (09. apríla 2019) na miestnych úradoch v Novom Meste a Ružinove. Na webových stránkach týchto mestských častí sú už dostupné informácie pre verejnosť, ako sa bude parkovať v okolí Zimného štadióna Ondreja Nepelu počas hokejového šampionátu.

„Osoby, ktoré majú prenajatý byt, okrem občianskeho preukazu predložia nájomnú zmluvu k bytu, ktorý sa nachádza v zóne. Osoby, ktoré v zóne vlastnia byt, ale nemajú tu trvalý pobyt, predložia list vlastníctva. Osoby s trvalým alebo prechodným pobytom rezidenčnú kartu nepotrebujú,“ informuje Nové Mesto. Letáky s informáciami pre rezidentov vyhradenej zóny majú byť v týchto dňoch taktiež distribuované do ich poštových schránok.

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk.

01 - Modified: 2023-05-29 15:50:02 - Feat.: - Title: Elon Musk by mal tento týždeň navštíviť Čínu. Peking chce prilákať investície 02 - Modified: 2023-05-29 13:57:15 - Feat.: - Title: Kto nebol depešák, po tomto koncerte už určite je. Kultová kapela na svoju elektronickú vieru prekonvertovala tisíce ľudí 03 - Modified: 2023-05-29 12:08:02 - Feat.: - Title: Na slovenských cestách pribudla nová dopravná značka. Mala by prevychovať vodičov 04 - Modified: 2023-05-29 09:23:13 - Feat.: - Title: Nepochopiteľný krok Tesly. Jej zákazníci už hromadne rušia objednávky, konkurenti sa tešia 05 - Modified: 2023-05-29 06:50:26 - Feat.: - Title: V Bratislave a okolí sa tvoria kolóny, hlásené sú aj nehody
menuLevel = 2, menuRoute = auto/doprava, menuAlias = doprava, menuRouteLevel0 = auto, homepage = false
29. máj 2023 21:43