Reuters
StoryEditor

Prevádzkovanie áut so spaľovacím motorom do roku 2050 úplne zakážeme, odkazujú ekológovia

21.01.2022, 23:00
Spaľovacie motory v autách to majú poriadne nahnuté. Za niekoľko rokov by mali úplne zmiznúť.

Prevádzkovanie áut so spaľovacím motorom je tŕňom v oku ekologických organizácií, aj samotných členských štátov EÚ. Niekde viac, inde menej, faktom však je, že termín ukončenia ich výroby a aj následného predaja sa nezadržateľne blíži.

Ekológovia začínajú vyvíjať tlak aj na ich definitívne vytlačenie z ciest EÚ. Posledné auto so spaľovacím motorom by malo podľa najnovších informácií dojazdiť najneskôr za 28 rokov. Ekológovia bijú na poplach, politici sa predháňajú v populistických gestách a automobilky nestíhajú sledovať jedno legislatívne nariadenie za druhým.

Aj taký je obraz mobility dneška. Ako tvrdia zástupcovia organizácie Transport & Environment, ak sa chceme vyhnúť obrovským klimatickým zmenám, do roku 2050 musia z ciest v Európe zmiznúť aj posledné autá poháňané spaľovacími motormi.

Táto teória má však jeden háčik – podmienkou je výroba „zelenej“ elektrickej energie určenej pre elektromobily, ktoré Európska únia zatiaľ určila ako jedinú možnú alternatívu pre osobnú dopravu.

V predaji len do roku 2035

Odstráneniu áut so spaľovacími motormi z ciest však musí predchádzať celý sled postupných udalostí. V prvom prípade to musí byť legislatívne nariadenie a definitívny dátum, kedy sa autá so spaľovacími motormi stiahnu z predaja.

Transport & Environment aj zákonodarcovia EÚ zatiaľ hovoria o roku 2035. Spolu s tým sa údajne začne z trhu sťahovať aj klasický benzín, s termínom ukončenia jeho veľkopredaja sa však členské krajiny EÚ zatiaľ neponáhľajú, najaktívnejší Španieli začali hovoriť o období rokov 2040 – 2042.

Firemné autá budú prvé

S dekarbonizáciou dopravy vo veľkom by mali ako prvé začať predovšetkým firemné vozidlá, teda tie, ktoré sú evidované na firmy a slúžia na podnikateľské účely. Vrátane tých zo štátnej správy.

V EÚ dnes predstavujú viac ako polovičný podiel na celkových predajoch osobných vozidiel a keďže sa na nich ročne najazdí podstatne viac km ako na súkromných vozidlách, sú zodpovedné až za 73 percent celkových emisií osobných vozidiel.

Podľa Transport & Environment by sa preto mal stanoviť jasný dátum, kedy už bude môcť byť na firmu zaregistrované výlučne elektrické vozidlo.

Ekológovia zároveň hovoria o roku 2030. Kedy však tento moment reálne nastane a ako chce EÚ riešiť ekonomické disproporcie medzi jednotlivými členskými štátmi EÚ, nie je dodnes jasné.

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk.

01 - Modified: 2022-07-01 10:30:27 - Feat.: - Title: Cestu do EÚ musíme absolvovať rýchlo. Nebude to trvať desaťročia ani roky, hovorí Zelenskyj 02 - Modified: 2022-07-01 14:00:00 - Feat.: - Title: Platformy Wolt a Bolt: Brusel nepochopil, čo chcú naši pracovníci. Smernica z nich urobí zamestnancov 03 - Modified: 2022-07-01 14:00:00 - Feat.: - Title: Prácu kuriérov ohrozuje európska smernica. Chce prikázať aj pracovný čas, hovorí Lexmann (rozhovor) 04 - Modified: 2022-07-01 08:34:44 - Feat.: - Title: Tankery predbehli potrubie. Únia má prvýkrát viac plynu z USA ako z Ruska 05 - Modified: 2022-06-29 22:00:00 - Feat.: - Title: Samsungu leží na skladoch päťdesiat miliónov nepredaných smartfónov
menuLevel = 2, menuRoute = auto/doprava, menuAlias = doprava, menuRouteLevel0 = auto, homepage = false
01. júl 2022 18:49