netcarshow.com (Ilustračná snímka)
StoryEditor

Patríte k skutočným nadšencom áut? Spoznajte v kvíze výrobcov len podľa loga

27.10.2021, 11:31
Ak sa radíte medzi fanúšikov motorizmu, nasledujúci kvíz by vám nemal robiť výraznejšie problémy. Zaradili sme však aj logá vozidiel, ktoré na našich cestách zas tak často nestretnete.

Logá sú neodmysliteľnou súčasťou vizuálnej identity firiem a rovnako to platí aj v automobilovej sfére. Vďaka nim totiž dokážete na cestách okamžite spoznať výrobcu konkrétneho modelu auta. Niektoré v sebe zahŕňajú i písomný názov, iné sa naopak spoliehajú skôr na charakteristický tvar a dizajn loga.

V poslednej dobe pritom siahli po úpravách svojich znakov mnohí výrobcovia vozidiel, spomenúť možno napríklad Opel, Peugeot či kórejskú Kiu. Udržiavať atraktívnosť loga na autách je totiž dôležité, dokážu pekne dopĺňať celkový dojem z dizajnu automobilu a po rokoch používania si nepochybne zaslúžili vylepšenie.

Ak patríte k fanúšikom automobilov a orientujete sa na automobilovej scéne, rozpoznávanie značiek výhradne podľa ich loga by vám nemalo robiť výraznejší problém. Rozoznať na ceste populárne autá síce nie je ťažké ani pre laika, no čo ak sa teraz pozrieme aj do vôd trochu raritných alebo exkluzívnejších značiek, teda tých, ktoré u nás zas tak často vidieť nemožno? 

Niekoľko takých nájdete v našom kvíze nižšie, kde sme si pre vás pripravili celkom 10 otázok so snímkou loga, z ktorého sme odstránili nápisy. Trúfate si dosiahnuť plný počet bodov, ovládate znaky výrobcov dokonale alebo máte v tomto smere väčšie či menšie medzery? Otestovať sa môžete nižšie.

21. máj 2022 12:02