StoryEditor

Honda potvrdila meno svojho mestského elektromobilu. Pripravuje však aj ďalšiu novinku

10.05.2019, 12:20
Značka už oficiálne potvrdila označenie pripravovaného elektrického modelu.

Japonská automobilka Honda pokročila vo svojej stratégii „Electric Vision“ určenej pre Európu potvrdením názvu svojho vôbec prvého plne elektrického mestského vozidla.

Zároveň prišla s oznámením, že najnovšia generácia modelu Jazz bude k dispozícii v ponuke aj s hybridným pohonným ústrojenstvom a tiež inteligentnou technológiou multimodálneho pohonu (i-MMD).

Tá by mala pozostávať z dvoch elektrických motorov, benzínového agregátu s Atkinsonovým cyklom a tiež z inovatívnej priamej prevodovky.

Stratégia Hondy s označením „Electric Vision“ znamená, že v blízkej budúcnosti bude mať sto percent predaja značky v Európe elektrifikované hnacie ústrojenstvá. Konkrétne má ísť o víziu do roku 2025.

​Pripravovaný elektrické automobil získal oficiálne označenie Honda e, pričom v Ženeve bol predstavený jeho sériový prototyp. Ide o prvý model značky Honda, ktorý využíva špeciálnu EV platformu a svojim dizajnom či technológiou znamená odvážny krok vo vývoji automobilov.

Kompaktný elektrický automobil má poskytovať jazdné charakteristiky značky Honda, ktoré ešte zvyšuje športový formát s pohonom zadných kolies a taktiež pokročilé elektrické hnacie ústrojenstvo.

Honda e už dodnes prijala vyše 22-tisíc vyjadrení záujmu z celej Európy. Hybridný systém i-MMD, ktorý sa bude dodávať v ďalšej generácii obľúbeného hatchbacku Jazz, si už po celej Európe získal mimoriadne uznanie za dosiahnutú účinnosť v reálnom svete a kultivovanosť v úplne novom modeli CR-V s prívlastkom Hybrid.

​Ešte pred dosiahnutím svojho cieľa v oblasti elektrifikácie chce do roku 2025 rozšíriť Honda použitie svojho dvojmotorového hybridného systému i-MMD a prvým dôležitým krokom bude práve jeho zavedenie do segmentu menších mestských automobilov.

Pripravovaná najnovšia generácia kompaktného modelu Jazz bude mať svoju medzinárodnú premiéru už v priebehu tohto roku na blížiacom sa autosalóne v Tokiu koncom októbra.

01 - Modified: 2024-06-20 12:00:00 - Feat.: - Title: BMW vylepšuje svoj bestseller. V hlavnej úlohe je uhladenosť a prekopaný interiér 02 - Modified: 2024-06-20 13:45:54 - Feat.: - Title: Zvoliť okno alebo klimatizáciu? Takto v lete vychladíte svoje auto najrýchlejšie 03 - Modified: 2024-06-19 12:00:00 - Feat.: - Title: Nová dopravná značka budí neistotu. Prináša varovanie pre vodičov, ktoré treba poznať 04 - Modified: 2024-06-19 10:06:29 - Feat.: - Title: KVÍZ: Neurobte si hanbu. Patríte medzi motoristov, ktorí sú po otvorení kapoty stratení? 05 - Modified: 2024-06-19 07:00:00 - Feat.: - Title: VIDEO Predstavujeme štvornohého zvodcu. Pes sa úspešne rozmnožil s líškou a vytvoril tak prvý hybrid týchto druhov na svete
menuLevel = 2, menuRoute = auto/novinky, menuAlias = novinky, menuRouteLevel0 = auto, homepage = false
21. jún 2024 00:00