StoryEditor

Japonská značka poteší zarytých vodičov. Do Európy príde legenda aj vo vytúženej verzii

29.04.2022, 11:32
Model Supra od Toyota má bohatú históriu a okrem toho, že nedávno prišla na trh jej úplne nová generácia, ponuka sa rozšíri aj o variant s manuálnou prevodovkou.

Nie je to tak dávno, čo japonská automobilka Toyota uviedla aj na slovenský trh novú generáciu legendárneho modelového radu Supra. Ten zožal v minulosti azda najväčšie úspechy a postupne sa zaradil medzi vyhľadávaných youngtimerov vo svojej štvrtej generácii.

Na popularite má nepochybne nemalý diel aj umiestnenie modelu do automobilovej filmovej série Rýchlo a Zbesilo (The Fast and the Furious), kde športové kupéčko patrilo jednej z hlavných postáv. Zároveň sa ikonický športový automobil objavil v mnohých videohrách (Gran Turismo, Forza Motorsport, Need for Speed a Midnight Club), ďalších filmoch, hudobných videách a televíznych show. 

Aktuálna generácia Toyoty GR Supra

​Toyota Supra Mark IV, ako sa vo svojom čase vozidlo označovalo, zotrvalo vo výrobe automobilky od decembra 1992 až do augusta 2002. V roku 1998 Toyota zastavila predaj Supry v USA a v spomínanom roku 2002 bola produkcia oficiálne zastavená aj v domácom Japonsku, krk autu zlomili emisné štandardy. Celá minulosť modelového radu však siaha ešte o poznania ďalej, keďže prvá...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
20. máj 2022 16:41