StoryEditor

Drsné SUV chce v Európe zamiešať karty. Obľúbená kórejská novinka má však háčik

05.08.2022, 11:17
  • Dobrodružný dizajn vozidla môže dopĺňať množstvo voliteľného príslušenstva, ktoré z neho urobí adepta na expedície.
  • Na domácom trhu začína cenovkou na úrovni 21-tisíc eur, u nás však bude situácia zrejme iná a to aj po stránke pohonu.
  • Príchod na európsky trh sa nateraz očakáva zhruba koncom budúceho roka.

Alternatíva, ktorá môže na automobilovom trhu v Európe zamiešať karty. Kórejský výrobca SsangYong sa po nedávnych finančných problémoch dokázal postaviť na nohy a zákazníkom ponúka jeden model za druhým. V blízkej dobe sa totiž portfólio značky rozšíri o pôsobenie svojho nového modelu Torres.

Už na pohľad výrazne drsne pôsobiace športovo-úžitkové vozidlo sa svojou dĺžkou 4 700 milimetrov, šírkou 1 890 milimetrov, výškou 1 720 milimetrov a rázvorom 2 680 milimetrov radí medzi konkurentov ako Škoda Kodiaq, Volkswagen Tiguan Allspace, Seat Tarraco a podobne.

Na domácom trhu je v ponuke s pohonom prednej nápravy a námym preplňovaným zážihovým štvorvalcom e-XGDi150T s objemom 1,5 litra, naladeným na 170 koní a 280 Nm, od približne 21-tisíc eur. Zákazníci si dokonca môžu vyberať, či budú mať k dispozícii len roztáčanie predných či všetkých štyroch kolies. U nás však bude situácia s veľkou pravdepodobnosťou iná a to nielen v oblasti ceny, ale i konkurencie a pohonu.

Tento článok je určený pre predplatiteľov.
Zostáva vám 70% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = auto/novinky, menuAlias = novinky, menuRouteLevel0 = auto, homepage = false
15. január 2026 11:16