
Elektromobily sú aj napriek mimoriadne rýchlemu vývoju a postupným vylepšeniam pre mnohých „mimo ligy“. Cenou totiž ešte stále často výrazne prevyšujú možných konkurentov s konvenčným spaľovacím alebo hybridným pohonom, no nájdu sa aj isté výnimky. U nich síce treba pristupovať ku kompromisom, no odrazí sa to na cene a nenáročných užívateľov dokážu uspokojiť.
V minulosti patrili k najdostupnejším mestským elektromobilom s priaznivou cenovkou modely Škoda Citigo-e iV, dvojča VW e-UP! alebo Seat Mii Electric. Ich predaj však skončil už pred niekoľkými rokmi a dnes na trhu nemajú prakticky priamu náhradu v podobnej cenovke, teda až na rumunský výtvor Dacie. Ak nepočítame Renault Twizy, ktorý nemožno považovať ani z ďaleka za plnohodnotné vozidlo, tak najdostupnejším elektromobilom na Slovensku je Dacia Spring.
Batériový elektrický kompakt do mesta možno neohúri svojim dojazdom, spracovaním či veľkosťou a technologickou výbavou, no pre motoristov, hľadajúcich pomerne lacný elektromobil do mesta či na rozvoz jedla, s nízkymi prevádzkovými i servisnými nákladmi, potom je práve Spring s cenou okolo 20-tisíc eur atraktívnou voľbou. Teraz sa dokonca dočkal radikálnych zmien, ktoré prinesú zvýšenú hodnotu, no (pravdepodobne) sa zásadne nedotknú samotnej ceny.
Zostáva vám 77% na dočítanie.
