StoryEditor

Nemci riešia požiare elektromobilov, z prevádzky odstavujú batériové autobusy

Stále viac nemeckých miest sťahuje preventívne elektroautobusy z prevádzky, všíma si magazín Focus. Majú obavy z ich požiarov. Nie je ich viac, majú však oveľa väčšie následky.

"Politici sa na svojej spanilej elektroceste máličko krčia. Pritom je nutné riešiť tento problém skutočne rýchlo," komentuje situáciu ohľadom rizika požiarov elektrovozidiel nemecký časopis. Focus tiež dodáva, že prípady požiarov sa množia aj u osobných elektromobilov a dokonca aj u elektrobicyklov.

Pozrite si aj video produkcie honosného elektrického SUV Hongqi E-HS9 so symbolom komunizmu na maske, ktoré vstupuje do Európy

"Aby sme mali čistejší vzduch, jazdí po uliciach miest čím ďalej viac elektroautobusov. V Stuttgarte však čísla klesajú. Elektrobus od Daimleru tu totiž podľa súčasných informácií vzbĺkol pri nabíjaní. Došlo k veľkému požiaru, pri ktorom vznikol obrovský mrak škodlivín, ktorý zahalil údolia rieky Neckar, oblasť už beztak silne znečistenú splodinami z dieselových vozidiel. Sen o čistých elektroautobusoch sa tým akosi rozplynul," píše nemecký magazín.

Okrem Mníchova ide o ďalšie veľkomesto, ktoré preventívne sťahuje tento typ autobusov z prevádzky, až kým nebudú zverejnené presnejšie informácie o príčine požiaru. Nejde totiž o prvý incident s horiacim e-busom. Už v roku 2017 horelo u výrobcu elektromobilov v Salzgitteri, v roku 2019 horel batériový bus v Burghausene (okres Altötting), o rok neskôr v Durínsku. V marci tohto roku stál v plameňoch EvoBus v Mannheime, píše iDNES.cz.

U dvoch katastrofálnych požiarov v autobusovom depe v Hannoveri a Düsseldorfe v tomto roku panuje doteraz podozrenie, že pôvodcom bol takisto elektromobil. "Ale aj keby to nebo...

Pridajte sa k tým, ktorí vedia viac.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
01 - Modified: 2025-12-25 10:33:01 - Feat.: - Title: Slabí lídri veľkej Európy? V Paríži, Londýne a Berlíne závidia „pohodu“ Talianom 02 - Modified: 2025-12-25 08:02:00 - Feat.: - Title: Nemecká ministerka vyzvala na medzinárodné úsilie o ukončenie vojny v Sudáne 03 - Modified: 2025-12-24 23:00:00 - Feat.: - Title: Nemrznite viac než je nutné. Ako dokážete čo najrýchlejšie v zime vykúriť interiér auta? 04 - Modified: 2025-12-24 16:45:55 - Feat.: - Title: Na hranici so Slovenskom zadržali dvoch Ukrajincov. Drogy viezli aj v krabici s pracím práškom 05 - Modified: 2025-12-24 12:11:50 - Feat.: - Title: Časť domova dôchodcov v USA sa po explózii zrútila, najmenej dvaja ľudia zomreli
menuLevel = 2, menuRoute = auto/servis, menuAlias = servis, menuRouteLevel0 = auto, homepage = false
25. december 2025 17:17