HN/Radoslav Petrík (Ilustračná snímka)
StoryEditor

Považujete sa za experta? Spoznajte krajiny len podľa tabuliek EČV na aute

24.03.2021, 10:22
Každá krajina využíva svoje vlastné špecifické evidenčné čísla vozidiel, dokážete ich rozlúštiť a v našom kvíze správne priradiť?

Slovenskí vodiči už nebudú rozdelení podľa okresu na EČV (evidenčnom čísle vozidla) a zároveň si môžu svoje tabuľky ponechať pri predaji (majú maximálne rok na osadenie na nové auto), alebo ju preniesť s autom na nového majiteľa.

Uľahčí sa nielen samotný úkon prevodu auta, kedy nemusíte dokumentáciu vybavovať v dvoch okresoch ale na akomkoľvek dopravnom inšpektoráte, pričom odpadne aj zbytočná byrokracia. Nedávno odsúhlasil túto vítanú a očakávanú novelu parlament, vstúpiť do platnosti má následne od marca budúceho roka.

Čo sa však na slovenských EČV nemení je samozrejme označenie krajiny hneď na začiatku EČV, ktoré určuje, v ktorom štáte je vozidlo  registrované. Naprieč svetom sa vzhľad tabuliek so špecifickými číslicami a znakmi odlišuje a vďaka tomu je možné spoznať, odkiaľ vozidlo pochádza.

Keďže sa kvôli vážnej pandemickej situácii nedá cestovať, "navštívte" rôzne krajiny aspoň v našom kvíze, kde bude vašou úlohou práve určiť vozidlám (tabuľkám) konkrétnu krajinu pôvodu. Otestujte sa a preverte vaše schopnosti, určite sa cítite ako expert?

19. máj 2022 22:56