StoryEditor

Takto vyzerá zrýchlenie na novom ultra luxusnom Rolls-Royce. Za volantom sme si užili extrémne emócie

30.04.2022, 00:01
HN exkluzívne ako prvá slovenská redakcia vyskúšali jeden z najluxusnejších automobilov dnešnej doby, Rolls-Royce Ghost vo verzii Black Badge.

Označenie Black Badge, pochádzajúce z anglického výrazu čierny odznak, v názve Rolls-Royce nesymbolizuje iba tmavú farbu vozidla. Je to úplne osobitný pohľad na luxusnú triedu automobilu a samotný výrobca mu dáva veľkú váhu.

Bodaj by nie, veď práve Rolls-Roycey z tejto edície mu tvoria vo svete až 27 percent objednávok. Black Badge dokáže odrážať priania klientov, ktorí chcú pre seba niečo výnimočné, navyše však ešte zabalené do temného obalu postopulencie.

​Prvý Black Badge prišiel na scénu v roku 2016 v rámci modelov Wraith a Ghost ako možnosť pre tých, ktorým nestačí ani to najlepšie. Black Badge preto ponúka ešte o pár koní a Newtonmetrov viac ako pôvodný Nový Ghost. Je oslavou rebélie a tradície v jednom a odpoveďou pre čoraz mladších klientov.

Svoju špeciálnu verziu získal neskôr aj Dawn, SUV model Cullinan a na jeseň minulého roka uviedla značka aj Black Badge pre model Nový Ghost. Práve ten sme mali možnosť vyskúšať na maďarských cestách a dokonca aj na Hungaroringu, okruhu pre najznámejšie motoristické preteky Formula 1.

Postopulentný dizajn

Novinka čerpá dizajnovo zo svojho počiatočného modelu a pre menej znalých je to jednoducho čierny Ghost. V tejto verzii sa totiž stretávame so špeciálnou tmavou povrchovou úpravou symbolov Rollsu, teda soškou Spirit of Ecstasy, samotným znakom auta a ikonickou mriežkou chladiča Pantheon. Proces ich výroby je obohatený o špecifický elektrolyt, ktorý sa postará o stmavnutie i nerezovej ocele.

Alžbeta Harry Gavendová / HN

​Okrem týchto temných prvkov majú však v interiéri svoje dômyselné miesto aj podčiarknuté ležaté osmičky, ktoré predstavujú nekonečno možností interiéru tohto vozidla. Ghost je podľa tvorcov vyhotovený v duchu minimalistického dizajnu a Black Badge mu navyše dodáva eleganciu v podobe čiernej farby.

Hoci pri tomto obrovskom aute je náročné predstaviť si minimalizmus, podstatou tohto tvrdenia je jednoduchosť a ladnosť kriviek. Nie sú tu žiadne ostré hrany či trčiace spoilery. Napriek všetkému, váš Black Badge nemusí byť výhradne...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
18. máj 2022 09:52