Sledujte nás na Instagrame

@carovne_slovenskoFacebook
20.08.2018, 00:00

S vetrom v plachtách. Ako si navodiť morskú atmosféru doma?

Leto je v plnom prúde a pre mnohých z nás sú teplé mesiace nepredstaviteľné bez poriadneho oddychu pri mori.

Tropický ostrov s jednou luxusnou vilou v Indickom oceáne pri východnom pobreží Tanzánie.  Je to raj na zemi, nachádza sa vo vlastnej morskej rezervácii, môžete sa kúpať v modrom nebi so žralokom veľrybím a pozerať sa na morské korytnačky. 

V jednej privátnej vile sa môže ubytovať 10 dospelých. Na požiadanie je možnosť ubytovať ďalších 16 hostí v štýlových plážových chatách, ktoré sa nachádzajú na druhej strane ostrova.

Luxusná vila ponúka všetko, čo by ste chceli od extravagantného domu na pláži. Kryté akvárium, klavír, zbierku vín aj cigár,  plaveckého bazéna a jedáleň  so 180-stupňovým výhľadom na oceán. Taktiež má wifi prístup k internetu.

Hostia majú k dispozícii celú obsluhu, vrátane šéfkuchára, hostesky, gazdinej a prievozníka.
Zdroj: Private Islands

No kým nadíde čas vytúženej dovolenky, môžete si tú pravú morskú atmosféru navodiť vďaka dekoráciám v námorníckom štýle.

Netreba veľa
Často stačí do námorníckeho zaodieť len jeden kútik v byte alebo ozdobiť stôl miskami s mušľami a hneď sa v nás môže prebudiť pocit, že naša pohoda a relax prudko stúpajú. Takýto etažér ozdobí každý interiér, ale poteší oko aj pri stolovaní niekde na záhrade.

Už len voda chýba
Takéto dekorácie, ako napríklad tieto hodinky v dokonalom námorníckom ráme, sa dajú zavesiť prakticky kamkoľvek, ale úplne najlepšie ukážu na bielom pozadí, prípadne v kombinácii s modrou farbou. Z materiálov sú ideálne drevo, kov a, samozrejme, špagáty rôznych typov a dĺžok.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.