Sledujte nás na Instagrame

@carovne_slovenskoFacebook
30.05.2020, 00:00

Tri baby, raj medveďov a sto kilometrov v horách. Ako vyzerá hrebeňovka Nízkych Tatier?

  • Naša ambícia prejsť 100 kilometrov z Telgártu na Donovaly bola ohrozená hneď po druhom dni hrebeňovky.
  • Po dvanástich hodinách kráčania si ani jedna z nás nevedela predstaviť, že nájdeme energiu na ďalšie kopce.
Tri baby, raj medveďov a sto kilometrov v horách. Ako vyzerá hrebeňovka Nízkych Tatier?
Zdroj: Adriana Karpiská

Na hrebeňovku Nízkych Tatier sme sa takto pred rokom pripravovali tak, že sme si googlili informácie a čítali blogy tých, ktorí túto túru úspešne absolvovali. Keď si dnes budete cestu plánovať vy, musíte sa pripraviť na nové pravidlá súvisiace s obmedzením šírenia koronavírusu, takže myslite naozaj na všetko. V prvom rade však na svoju bezpečnosť.

​Pre nás boli najväčšou hrozbou, a to hlavne v časti od Kráľovej hole k Čertovici, „len“ medvede, o ktorých výskyte sme sa, samozrejme, dozvedeli pri našom usilovnom internetovom hľadaní. Je tu pre ne ideálne prostredie, no my sme presviedčali samy seba, že medvede sa turistickým chodníčkom vyhýbajú. Väčšina ľudí, ktorých sme na hrebeňovke míňali, nám vravela, že medvede síce nestretli, ale zato ich zastihli poriadne búrky. A tým sme sa tiež chceli vyhnúť.

Putovanie Nízkymi Tatrami z východu na západ sa dá absolvovať aspoň troma rôznymi cestami a smer je jasný: Kráľova hoľa. Stovkám metrov prevýšenia sa nedá vyhnúť. My sme sa vybrali po červenej značke z Telgártu a počas prvých troch hodín sme iba stúpali. Trasa nás viedla popri elektrickom vedení cez les a lúky s vysokou trávou a ružovými kvetmi, cez ktoré nám bolo ledva vidieť naše obrovské batohy.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 87% na dočítanie.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu týždenníka Téma. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si balík Digital alebo si nechajte týždenník posielať priamo do vašej schránky.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.