Švýcaři jen remizovali, Rusové rozstříleli Lotyšsko

19.02.2006, 14:15
iHNediHNedčtkčtk

Švýcarští hokejisté po překvapivých výhrách nad Českou republikou a Kanadou v dnešním utkání skupiny A na olympijských hrách v Turíně jen remizovali s Německem 2:2. Tým Ralpha Kruegera sice otočil v druhé třetině nepříznivý stav, ale v 53. minutě zařídil nerozhodný výsledek Tino Boos.

Němci se s dvěma body dotáhli na české hokejisty, kteří tak potřebují k jistotě postupu do čtvrtfinále porazit dnes večer Itálii. Švýcaři už mají účast ve vyřazovací části turnaje jistou.

V závěru druhé třetiny získal Švýcarsku vedení hrdina sobotního duelu s Kanadou DiPietro. Rodilý Kanaďan si po dvou trefách proti obhájcům zlata připsal svůj třetí gól na turnaji. Poslední slovo měl ale Boos, který nadvakrát protlačil puk mezi Aebischerovými betony a vyrovnal. Více už Němci nedokázali.

Německo - Švýcarsko 2:2 (0:0, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Felski (Ehrhoff), 53. Boos (Lewandowski) - 29. Conne (Fischer), 39. DiPietro (Della Rossa). Rozhodčí: Van Massenhoven (Kan.) - Redding (USA), Šeljanin (Rus.). Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 8756.

Čtyřgólové představení kanonýra Ilji Kovalčuka zajistilo hokejistům Ruska snadnou výhrou nad Lotyšskem 9:2 v dnešním utkání na olympijských hrách v Turíně. Rusko si tak udrželo naději na vítězství ve skupině B, Lotyšku naopak zůstala už jen teoretická naděje na posun do čtvrtfinále na úkor USA. Rusové, Slováci a Švédové už mají postup jistý.

Rusové dominovali

Kovalčuk načal svůj střelecký den v 8. minutě, kdy vyjel zpoza branky a překvapil Irbeho. Pro hvězdu Atlanty to byl první střelecký zápis v Turíně. Vzápětí po Charitonově ideální přihrávce zvýšil do odkryté branky v přesilovce pěti proti třem Sušinskij. Za 40 sekund v oslabení zakončil úspěšně svůj kontr Cipruss a jako první na turnaji překonal Nabokova, jenž si připsal čistá konto proti Švédsku i Kazachstánu.

Irbeho vyhnal z branky v 26. minutě Kozlov a brankář Masalskis, jehož práva patří Karlovým Varů, kapituloval prvně v 36. minutě, kdy opět skóroval Kovalčuk. Debakl Lotyšska dokonali Jašin, Malkin a Ovečkin. Sokolov, který do závěrečné části nahradil Nabokova, také inkasoval, když se v 59. minutě trefil Mikelis Redlihs.

Rusko - Lotyšsko 9:2 (3:1, 3:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 8. Kovalčuk (Kovaljov, D. Markov), 10. Sušinskij (Charitonov, Gončar), 13. Kovalčuk (Dacjuk), 24. Kovalčuk (Kovaljov, Dacjuk), 26. Kozlov (Jašin), 36. Kovalčuk (Dacjuk), 42. Jašin (Kozlov, Žukov), 48. Malkin (Sušinskij, Višněvskij), 57. Ovečkin (Kozlov, Jašin) - 10. Cipruss, 59. M. Redlihs (Berzinš). Rozhodčí: LaRue (USA) - Blümel (ČR), Finselius (Fin.). Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4310.

menuLevel = 1, menuRoute = dennik, menuAlias = dennik, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
17. apríl 2024 23:12