V Melbourne pokračuje už jen Vaidišová

21.01.2006, 14:13
iHNediHNedčtkčtk

Už jen Nicole Vaidišová pokračuje z českých tenistů v grandslamovém Australian Open. Šestnáctá nasazená hráčka postoupila po výhře nad Italkou Flavií Pennettaovou do osmifinále, v němž se v pondělí utká s favorizovanou Francouzkou Amélií Mauresmovou.

Vaidišová nedala soupeřce nejmenší šanci a na kurtu se ve velkém vedru zdržela jen 61 minut. "V prvním setu jsem si trochu zkomplikovala situaci, měla jsem brejk, ale soupeřka srovnala," řekla Vaidišová.

Sadu zlomila, když vedla 5:4 a Pennettaová nevyužila náskok 40:15. "Zahrála jsem tři míče dobře, ona zkazila a byla z toho rozladěná," řekla šestnáctiletá tenistka novinářům. Ve druhém setu už měla zápas plně pod kontrolou, i když proměnila až pátý mečbol.

Její soupeřkou v boji o účast ve čtvrtfinále bude třetí nasazená Mauresmová, jíž kvůli vyčerpání z horka vzdala duel třetího kola Nizozemka Michaela Krajiceková. Jediný dosavadní vzájemný zápas Vaidišová s Francouzkou loni ve Filadelfii prohrála.

"Je to čtvrtá hráčka světa, takže to už hovoří samo o sobě. Na zápas se těším, bude na velkém kurtu," řekla majitelka pěti turnajových titulů, jež zatím v Melbourne neztratila ani set. "To šetří v tomto extrémním počasí více síly," doplnila.

Se soutěží se v sobotu rozloučila Iveta Benešová, která nestačila na Švýcarku Martinu Hingisovou. Benešová podlehla Hingisové po 66 minutách hry.

Česká hráčka, která postoupila do třetího kola po nečekané výhře nad Mary Pierceovou z Francie, přitom v prvním setu vedla 3:1, když prolomila servis Hingisové. "Cítila jsem před zápasem v pohodě, povedl se mi začátek," uvedla Benešová.

Pětadvacetiletá Švýcarka, která se po více než tříleté zdravotní pauze vrátila k vrcholovému tenisu a v Melbourne startuje díky divoké kartě, se ale vzpamatovala a vyrovnala na 4:4.

Benešová za tohoto stavu zahrála tři dvojchyby a v druhé sadě pak již drtivému náporu soupeřky rychle podlehla. "Bylo mi hrozné vedro, těžko popsatelný pocit. Přišly i tři dvojchyby, a to by se nemělo stát," řekla Benešová.

Snažila se hodně pít a vzala si i lék, aby se jí ulevilo. "Ale moc to nepomohlo. Škoda, po nás už střechu uzavřeli, bohužel jsem hrála první," řekla česká tenistka.

Ve zbytku utkání na bývalou světovou jedničku nestačila. "Moc mi nešly nohy a Martina změnila taktiku. Začala mi to zvedat, hrála chytře," řekla Benešová a ocenila výkon soupeřky. "Určitě tenis nezapomněla, je to obdivuhodné," dodala.

menuLevel = 1, menuRoute = dennik, menuAlias = dennik, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
16. apríl 2024 23:52