Slavia prohrála v Poháru UEFA s Tottenhamem

14.09.2006, 22:14
čtkčtkiHNediHNed

Naděje na postup do skupiny Poháru UEFA se fotbalistům Slavie Praha vzdálily hned v úvodním zápase 1. kola. V Praze na Strahově podlehli Pražané ve čtvrtek anglickému Tottenhamu Hotspur 0:1.

Před odvetou, která se hraje za čtrnáct dnů v Londýně, je podstatně blíže k postupu soupeř. Náskok mu zajistil v 31. minutě Jermaine Jenas, Slavia moc šancí na vyrovnání neměla.

Domácí kouč Karel Jarolím se musel obejít bez Krajčíka, kterého nepustila do zápasu viróza, ale ani hosté nenastoupili kompletní, ani mezi náhradníky neusedl anglický reprezentant Lennon.

Od úvodních minut hráli Pražané se značným respektem, zatímco hosté hýřili sebevědomím, které bylo podloženo výbornou kopací technikou.

Angličané s přehledem hru kontrolovali, jejich vysocí obránci s jistotou odvraceli i nesmělé náznaky domácí ofenzívy. Řadou krátkých přihrávek drželi míč častěji na svých kopačkách a čekali na chybu Slavie.

Ve 23. minutě si však Švento narazil míč s Hrdličkou, prohnal se kolem Chimbondy, ale jeho přetažený centr vracený Jandou před branku s jistotou Robinson vyboxoval do bezpečí. Vzápětí vypálil tvrdě Defoe, naštěstí pro domácí mířil nad.

Po necelé půlhodině ale musel vystřídat Kozáčik brankáře Vorla, který si při odkopu od branky natáhl tříslo. Slovenský gólman se uvedl skvělým zákrokem, když zneškodnil nebezpečnou hlavičku Egypťana Mida.

Ve 37. minutě se fotbalisté Slavie poprvé ve větším počtu vrhli do útoku, a soupeř je hned potrestal. Po zbytečné ztrátě míče přečíslili čtyři "Kohouti" trojici domácích obránců, Zokora našel volného Jenase a ten střelou z hranice šestnáctky po zemi přesně k tyči otevřel skóre.

Právě účastník mistrovství světa Zokora z Pobřeží slonoviny byl jedním z tahounů Tottenhamu. Krátce po přestávce dlouhým spurtem přes půl hřiště unikl domácím obráncům, jeho centr našel hlavičku Mida, tentokrát však výborně zasáhl Kozáčik. Domácí se po přestávce přece jen více tlačili před branku Tottenhamu a hlavně Hrdlička se pokoušel o střelbu z dálky.

V 68. minutě si vykoledoval faul a sám z přímého kopu tvrdě vypálil a Robinson musel poprvé v zápase ukázat, proč je anglickou brankářskou jedničkou.

Poradil si totiž i s Vlčkovou dorážkou zblízka. Hráči Slavie se nechtěli spokojit s porážkou, přidali na důrazu a rázem soupeře přehrávali.

Londýnský obrana však veškeré útoky odvracela, především dvojice stoperů King - Dawson nedala útočníkům Slavie ani centimetr zadarmo.

Do vyložené šance se Slavia nedostala a alespoň na vyrovnání nedosáhla, naopak hosté byli s výsledkem nadmíru spokojeni. Navíc mohli vyhrát i dvoubrankovým rozdílem, ale Kozáčik stačil v závěru včasným vyběhnutím zmařit šanci Keanovi.

Slavia Praha - Tottenham Hotspur 0:1 (0:1). Branka: 37. Jenas. Rozhodčí: Piccirillo - Thoison, Benech (všichni Fr.). ŽK: Gaúcho - Assou-Ekotto. Diváci: 14.869.

menuLevel = 1, menuRoute = dennik, menuAlias = dennik, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
07. máj 2024 05:07