Po olympiádě se Hejdukovi daří. Rozhodl zápas

01.03.2006, 08:45
iHNediHNedčtkčtk

Hokejový útočník Milan Hejduk se po olympijské přestávce uvedl v zámořské NHL vítězným gólem. Člen bronzového týmu z Turína vstřelil v dresu Colorada gól na 3:2 v utkání s Minnesotou. Domácí nakonec vyhráli 4:2. Hejduk navíc v první třetině nahrál na první branku Colorada, kterou dal Rob Blake. Sám se prosadil na začátku druhé třetiny, kdy se jeho střela odrazila od tyčky za záda Mannyho Fernandeze.
Na úspěchu Avalanche měl podíl i další olympionik, švýcarský brankář David Aebischer, který zlikvidoval 33 střel. Proti Wild se mu letos daří, ve všech čtyřech zápasech od ledna vychytal vítězství a inkasoval jen šest gólů. "Nevypadá to, že by pro něj zápasy proti Minnesotě byly složité. Porazí je pokaždé," pochválil výkon spoluhráče Hejduk, který vstřelil v této sezoně už čtyřiadvacet branek.

To šampioni z Tampy Bay si v prvním zápase po pauze ve floridském derby příliš radosti neužili, Panthers je deklasovali 8:2. Nic nezmohli ani olympionici Pavel Kubina, který nahrál na obě branky poražených, ani Václav Prospal asistující u prvního gólu Tampy, na který se domácí zmohli až v poslední třetině za stavu 0:7.
Na straně Floridy se z povedeného utkání radoval slovenský útočník Juraj Kolník, který přihrál na čtyři branky. Jeho krajan Jozef Stümpel asistoval u třech gólů. Jednu nahrávku zaznamenal i český olympionik Rostislav Olesz. Florida po vítězství ztrácí na 13. místě ve Východní konferenci stále osm bodů na osmý Montreal.

Nejslavnější klub zámořské ligy se totiž vytáhl v New Yorku proti tamním Islanders a zvítězil 5:3. Na výhře se podílel i český útočník Tomáš Plekanec, jehož střelu v oslabení dorazil Matt Higgins.
Toronto hostilo na domácím ledě Washington, ale již ve 37. sekundě prohrávalo po brance Bryana Willsieho. Maple Leafs nakonec podlehli Capitals 3:5 a nepomohl jim ani český obránce Tomáš Kaberle, který strávil na ledě přes sedmadvacet minut.

Detroit s kapitánském české olympijské reprezentace Robertem Langem se představil v San Jose a utkání se Red Wings vůbec nepovedlo. Žraloci se na svého soupeře vrhli a v každé třetině vystřelili na Mannyho Legaceho alespoň desetkrát. Kalifornský tým nakonec vyhrál 5:1, když Joe Thornton jednou skóroval a další tři góly připravil.

menuLevel = 1, menuRoute = dennik, menuAlias = dennik, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
26. jún 2024 13:03