Sparta v Jablonci nedala penaltu a znovu prohrála

05.11.2005, 16:21
iHNediHNedčtkčtk

Fotbalisté Sparty Praha musejí začít myslet na boj o záchranu. V utkání 12. kola první ligy v sobotu prohráli v Jablonci 1:2 a úřadující mistr má nyní blíže k sestupu než k obhajobě titulu.

Sparťanský kouč Stanislav Griga posadil na lavičku náhradníků Zelenku a na trávník poslal výrazně defenzivní sestavu, v níž ze středu zálohu řídili Petrouš s Haškem.

Ani zkušenost ale nic nezmohla proti domácí akci po levé straně, na jejímž konci byl Weberův centr a Michálkova střela, která se od tyče odrazila do Blažkovy sítě.

Spartu branka zaskočila, její hráči si nebyli schopni přihrát na pár metrů, domácí borci v zelených dresech byli u všech míčů dříve.

První střelecký pokus pruhovaných hostů vyslal v 17. minutě Pospěch. Branku sice netrefil, ale jeho tým se od té chvíli začal zvedat. Už v následující minutě měl po Matušovičově centru největší šanci Slepička, jenže souboj s brankářem Špitem prohrál.

Domácí se netlačili příliš dopředu, spíše se snažili využívat kvality obou krajních záložníků, ale k dalšímu střeleckému pokusu se už nemohli dostat.

Také proto, že sparťané po půlhodině přidali na důrazu a agresivitě a v rozmezí mezi 30. a 36. minutou vyslali na Špita šest střel, ale na jabloneckého gólmana nevyzráli. Nejslibněji vypadala Kadlecova rána ze šestnáctky, kterou hlavou z brankové čáry odvrátil Weber.

Druhý poločas byl zpočátku opět vyrovnaný, ale s přibývajícími minutami byli u míče stále častěji hráči Sparty. V 62. minutě pak nařídil rozhodčí Helebrant za stažení Haška někdejším spoluhráčem Barankem penaltu. Slepička ji ale neproměnil, jeho pokus skončil na Špitových rukavicích.

Letenští v netradičních pruhovaných dresech dál hráli aktivně a brzy se dočkali odměny. Střídající Zelenka po dvouminutovém pobytu na hřišti založil v 70. minutě akci, po níž Kadlec poslal před branku přízemní centr, Špit vyrazil míč jen k Poláčkovi a ten ho vrátil do sítě.

Hosté se ale z vedení neradovali dlouho, protože už o tři minuty později Baranek prostrčil míč pohodlně mezi stopery, na jeho přihrávku si naběhl Smíšek a přízemní střelou k tyči překonal Blažka podruhé.

Sparta odpověděla znovu nátlakovou hrou, domácí jí nechali dostatek prostoru ve středu hřiště, ale do žádné větší šance se už hosté nedostali. Pražané prohráli šestý z posledních sedmi ligových zápasů.

FK Jablonec 97 - AC Sparta Praha 2:1 (1:0). Branky: 7. Michálek, 73. Smíšek - 70. Poláček. Rozhodčí: Helebrant - Pinkas, Lhoták. ŽK: Baranek, Nesvadba - Pergl, Poláček, Lukáš, Kadlec. Diváci: 3028.

menuLevel = 1, menuRoute = dennik, menuAlias = dennik, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
25. máj 2024 09:14