Newyorské derby rozhodli Češi

03.02.2006, 09:27
iHNediHNedčtkčtk

Čeští hokejisté se v dresu Rangers opět bodově předvedli, v newyorském derby měli podíl na každé brance a Jezdci dík tomu porazili Islanders 5:2. Nejproduktivnějším hráčem utkání byl útočník Martin Straka, jenž vstřelil gól z trestného střílení a připsal si další dvě asistence. Skórovali i Martin Ručinský s Jaromírem Jágrem, který si zaznamenal navíc asistenci. Petr Průcha jednou nahrával.

Straka po utkání chválil výborný výkon svého mužstva. "Bylo to bezvadné utkání. Všechny čtyři útoky hrály dobře, navíc jsme měli dobrý začátek, což bylo hodně důležité," uvedl hráč, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu.
Jeho spoluhráč Jaromír Jágr skóroval v letošní sezoně počtyřiatřicáté, když upravil na konečných 5:2 pro Rangers. Jágr se o výsledek nebál ani v momentě, kdy se Ostrované přiblížili na rozdíl dvou branek. "Nechci jim brát snahu, ale měli jsme to pod kontrolou, i když nám vstřelili ty dva góly," prohlásil nejproduktivnější hráč zámořské soutěže.
Útočník Petr Čajánek si v dresu trápícího se St. Louis spravil částečně náladu v duelu proti Chicagu. Český olympionik jednou skóroval a na další dvě branky nahrál a Blues nakonec zvítězili 6:5 v prodloužení.

St. Louis se vyplácí nasazování nováčků do sestavy, ve čtvrtek se dvěma góly a rozhodujícím nájezdem blýsknul jeden z nich Lee Stempniak. "Je to ohromně vzrušující. Pamatuji si, jak padly všechny moje letošní góly. Připadám si stále jako ohromený žák, který se dostal do NHL a dává góly," pravil třiadvacetiletý Američan.
Brankář Nashvillu Tomáš Vokoun prožil perný zápas proti Coloradu, který Predátoři nakonec vyhráli v prodloužení 4:3. Český gólman svůj celek podržel, když na něj hokejisté Avalanche vyslali celkem 46 střel a Vokoun pustil pouze tři z nich.
Nashville odehrál v první třetině více než deset minut v oslabení, ale Vokoun držel naděje na dobrý výsledek. "Měli jsme nůž na krku, ale nakonec jsme jejich přesilovky přežili," říkal po utkání český brankář, který čelil největšímu počtu střel v dosavadním průběhu soutěže.

Utkání nedopadlo dobře pro útočníka Colorada Milana Hejduka, který asistoval u první branky Avalanche. Další člen týmu pro Turín si ještě v první třetině poranil krk a zápas nedohrál. Podle zámořských médií by však měl být v pořádku.
I druhý český gólman v soutěži vychytal svému celku vítězství. Dominik Hašek z Ottawy pustil v Pittsburghu dvě branky a do poloviny zápasu sledoval trápení svých spoluhráčů s nejhorším celkem Východní konference. Pak však během jednoho oslabení Senators vstřelili dvě branky a ofenzivní mašina dalšími pěti góly zválcovala otřesené hokejisty Penguins, kteří nakonec prohráli 2:7.
Kladenskému odchovanci Tomáši Plekancovi se v dresu Montrealu daří, ale jeho celek se propadá mimo příčky zajišťující účast v play off. Plekanec si v šesti utkáních po pauze zaviněné zraněním kolena připsal pět bodů. Proti Bostonu vstřelil sice první branku, ale Bruins odpověděli třemi trefami a zvítězili.

menuLevel = 1, menuRoute = dennik, menuAlias = dennik, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
27. apríl 2024 04:19