Na Švédy čeští junioři nestačili

29.12.2005, 06:23
iHNediHNedčtkčtk

Čeští hokejisté do dvaceti let podlehli ve svém druhém vystoupení na světovém šampionátu této věkové kategorie v Kanadě Švédsku 2:3. I tak se ale díky vysoké výhře nad Lotyšskem v prvním zápase udrželi na druhém místě tabulky skupiny B. Do play off postoupí první tři týmy.

Češi začali zápas nejhůř, jak mohli. S jedním ze soupeřů v boji o postup do čtvrtfinále rychle prohrávali 0:2, když za zády sparťanského gólmana Marka Schwarze skončily první dvě vážnější střely, které na něj šly. Pár vteřin poté, co na začátku druhé třetiny inkasoval potřetí, nechal se Schwarz vystřídat litvínovským Radkem Fialou.
Český tým se pak zvedl a zásluhou dvou přesilovek snížil. Poprvé se prosadila první speciální formace vedená slávistou Vladimírem Sobotkou, druhý gól vstřelila pětice Martina Hanzala, jenž nahrál vítkovickému Tomáši Káňovi.

Na vyrovnání už ale český tým nedosáhl. I proto, že mu v závěru chyběl Sobotka, jenž byl v 54. minutě vyloučen za naražení na hrazení do konce zápasu, a také proto, že nevyužil závěrečnou 46 sekund dlouhou početní přesilu při hře bez gólmana. Dalším soupeřem svěřenců Radima Rulíka a Jana Votruby budou v noci z pátku na sobotu Slováci, kteří dnes prohráli s Ruskem 2:6.

Výsledek:
Česká republika - Švédsko 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 37. Sobotka (Kindl), 53. Káňa (M. Hanzal) - 3. Karlsson (E. Andersson, Bäckström), 4. Salomonsson (Ryno, Granström), 21. Hedman (Salomonsson). Rozhodčí: Thul (USA) - Kautto (Fin.), Losier (Kan.). Vyloučení: 9:10, navíc Bahenský 10 min. a Sobotka (oba ČR) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 5323.

Sestava ČR: Schwarz (22. Fiala) - R. Polák, Šmíd, Kudělka, Kindl, Mrázek, Gulaši, Šmach - Birner, Pohl, Krejčí - Meidl, Hromas, Bahenský - Kalus, Sobotka, Frolík - Šindel, M. Hanzal, Káňa. Trenéři: Radim Rulík a Jan Votruba.

menuLevel = 1, menuRoute = dennik, menuAlias = dennik, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
04. máj 2024 04:33