StoryEditor

Zlatý týždeň v Tatrách priniesol rekordy

13.01.2013, 17:00
V horách si mädlia ruky. Rusom sa páči, že znova hovoríme po rusky.

Tatranci sú po konci zlatého týždňa spokojní. Najnavštevovanejšie obdobie zimy medzi Vianocami a Troma kráľmi prinieslo nové rekordy. V stredisku spoločnosti Tatry mountain resorts (TMR) v Tatranskej Lomnici deň pred Silvestrom zaznamenali historicky najvyšší počet hostí. Turnikety na svahoch zaznamenali 4 756 lyžiarov. Tí Lomnici priniesli aj doterajšie najvyššie denné tržby.

Počet turistov však rástol v celých Vysokých Tatrách. „Približne o päť percent, pričom sme zaznamenali nárast viacdňových návštevníkov,“ hovorí riaditeľka OOCR Vysoké Tatry Lenka Maťašovská. Podľa údajov organizácie viac prišlo i Poliakov a Rumunov. Predaj zľavovej karty balíčkov služieb Tatry Card oproti minulému roka stúpol o 35 percent.
Pozornosť však vzbudzovali najmä rusky hovoriaci turisti, ktorí u nás menia zvyklosti. „Veľa Ukrajincov a Rusov prišlo autami, čo je oproti minulosti veľký rozdiel, keď sa dopravovali najmä letecky,“ spresnila. Navyše časť Rusov sa už nespolieha iba na cestovky. „Samostatne si riešia dopravu, ubytovanie, víza,“ dodala.


 Celý článok nájdete v zajtrajších
Hospodárskych novinách.
menuLevel = 1, menuRoute = dennik, menuAlias = dennik, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
31. máj 2023 09:09