StoryEditor

Plánovaný odchod vojakov USA zredukuje násilie v Iraku

20.11.2006, 07:10
Autor:
SITASITA

Prijatie časového plánu pre odsun amerických jednotiek z Iraku by zredukovalo násilie, ktoré krajinou lomcuje, uviedol v nedeľu sýrsky minister zahraničných vecí Walíd al-Muallím po stretnutí so svojím irackým partnerom Húšjárom Zíbárím v Bagdade. Obaja ministri spolu rokovali aj o obnovení diplomatických vzťahov medzi Damaskom a Bagdadom, ktoré sa narušili v roku 1982. K výsledku rokovaní o oživení diplomatických stykov sa však nevyjadrili.
Al-Muallím na tlačovej konferencii vyhlásil, že Sýria bude s irackými bratmi spolupracovať pri zabezpečovaní bezpečnosti, pretože bezpečnosť v Iraku sa priamo týka aj bezpečnosti Sýrie. Al-Muallím vyzval Iračanov na ukončenie sektárskych a etnických rozporov a odsúdil všetky prejavy terorizmu, ktoré najviac poškodzujú iracký ľud. "Vyzývame vás, aby ste sa držali vašej jednoty," povedal al-Muallím.
Sýrsky minister odmietol kritiku Iraku a Spojených štátov v súvislosti so slabou kontrolou sýrsko-irackej hranice zo strany Sýrie, cez ktorú údajne prichádzajú do Iraku zahraniční sunnitskí bojovníci, aby podporili svojich arabských bratov v boji proti šiitskym Arabom a zahraničným silám v krajine.

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/dane-a-odvody-2007, menuAlias = dane-a-odvody-2007, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
04. február 2023 05:00