StoryEditor

Izrael: Žiaden líder Hamásu nie je odteraz v bezpečí

22.05.2007, 14:58
Autor:
SITASITA

Izrael v utorok varoval, že žiaden z lídrov palestínskeho hnutia Hamás nie je v bezpečí po tom, ako raketový útok palestínskych militantov zabil v pondelok 35-ročnú Izraelčanku. Včerajší útok na mesto Sderot vystupňoval hnev obyvateľov nad neschopnosťou izraelskej armády zastaviť útoky z Pásma Gazy. Pri obnovených leteckých útokoch na palestínske ciele v Gaze izraelská armáda zasiahla v utorok opustenú budovu Hamásu, pričom ľahko zranila deviatich ľudí. Uviedli bezpečnostné zdroje.
Námestník izraelského ministra obrany Efraim Sneh v utorok pre verejnoprávne rádio povedal, že "žiaden z okruhu lídrov a veliteľov Hamásu nie je imúnny voči útoku" izraelskej armády. Podľa ministra obrany Amira Pereca Hamás, ktorý stojí na čele palestínskej vlády, podporuje terorizmus, a preto ani Izrael neprestane s útokmi proti nemu.
Pondelkový raketový útok na izraelské mesto Sderot bol prvým vražedným útokom za posledných šesť mesiacov. Izrael útočí na palestínske ciele už viac ako týždeň v dôsledku rapídneho nárastu raketových útokov na izraelské územie. Operácie izraelskej armády však hrozbu palestínskych útokov nezastavili. Izrael zasiahli v utorok ďalšie tri palestínske rakety. Podľa armády nespôsobili žiadne zranenia ani materiálne škody. Za posledný týždeň dopadlo na Izrael viac ako 120 rakiet, ktoré spôsobili zranenia 16 ľuďom a vyžiadali si jeden ľudský život. Mesto Sderot opustilo zo strachu pred útokmi už niekoľko stoviek obyvateľov.

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/dane-a-odvody-2007, menuAlias = dane-a-odvody-2007, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
21. september 2023 16:29