StoryEditor

Komisia vyčlenila 135 miliónov eur na boj proti svetovému hladu

26.02.2007, 14:49
Autor:
SITASITA

Európska komisia vyčlenila 135 miliónov eur na boj proti svetovému hladu predovšetkým v Afrike a v Ázii. Ako v pondelok uviedol komisár Európskej únie pre humanitárnu pomoc Louis Michel, dnes žije vo svete takmer 820 miliónov podvyživených ľudí, čo je neprijateľné. "V príliš veľa krajinách sa nedokážu uživiť celé populácie a sú úplne závislé od medzinárodnej humanitárnej pomoci. Európska únia má podstatnú úlohu pri poskytovaní potravinovej pomoci a pri obnovovaní bezpečnosti potravín v oblastiach ohrozovaných prírodnými pohromami alebo konfliktami," uvádza sa vo vyhlásení eurokomisára.
Finančné prostriedky budú prerozdelené prostredníctvom Úradu EK pre humanitárnu pomoc (ECHO) a sú určené pre asi 12,5 milióna ľudí, ktorí čelia nedostatku potravín v dôsledku prírodných katastrof, ekonomických a politických kríz či ozbrojených konfliktov. Po dôslednej analýze svetových potravinových potrieb komisia zostavila zoznam 19 prioritných oblastí: Sudán, Čad, Etiópia, Konžská demokratická republika, Tanzánia, Uganda, Stredoafrická republika, Zimbabwe, Pobrežie Slonoviny, Nigéria, Mauritánia, Mali, Burkina Faso, Libéria, Kaukazský región, Východný Timor, Mjanmarsko a Nepál.

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/dane-a-odvody-2007, menuAlias = dane-a-odvody-2007, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
08. február 2023 15:32