StoryEditor

Solana príde prerokovať s Albáncami i Srbmi sporný plán OSN

07.02.2007, 17:03
Autor:
SITASITA

Európska únia je ochotná podporiť žiadosť Belehradu o odloženie rokovaní o Kosove, ak prístup Srbska bude konštruktívny. V stredu to povedal šéf zahraničnej politiky EÚ Javier Solana. Srbský prezident Boris Tadič v pondelok vyhlásil, že požiada o desaťdňové odloženie rokovaní, ktoré sú naplánované na 13. februára. Solana povedal, že srbskí lídri "ešte formálne nepožiadali" o nijaké odloženie rokovaní. Odloženie z "trinásteho na pätnásteho februára alebo aj o viac dní" nebude veľkou zmenou, povedal šéf európskej diplomacie. "Dôležité je, aby (Srbi) na návrh odpovedali konštruktívne, pozitívne a včas," povedal Solana na palube lietadla cestou do Prištiny a Belehradu.
V srbskom hlavnom meste má Solana rokovať s prezidentom Tadičom a odchádzajúcim premiérom Vojislavom Koštunicom o Kosove a o zostavovaní novej srbskej vlády po januárových parlamentných voľbách. Brusel vyhlásil, že dúfa, že vládu budú schopné zostaviť proeurópske politické strany, hoci najviac hlasov získala ultranacionalistická Srbská radikálna strana.

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/dane-a-odvody-2007, menuAlias = dane-a-odvody-2007, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
03. február 2023 05:19