StoryEditor

Tadič: Srbsko sa nikdy nezmieri s nezávislosťou Kosova

31.01.2008, 13:52
Autor:
SITASITA

Srbský prezident Boris Tadič vo štvrtok počas návštevy Kosova vyhlásil, že Srbsko nepripustí odtrhnutie svojej južnej provincie. Tadič navštívil malú srbskú enklávu v obci Cernica. Na verejnom zhromaždení, ktoré sprevádzali prísne bezpečnostné opatrenia dočasnej správy OSN, Tadič zdôraznil, že v nedeľňajších srbských prezidentských voľbách sa bude rozhodovať aj o Kosove. Lídri väčšinových etnických Albáncov tvrdia, že nezávislosť Kosova vyhlásia bez ohľadu na výsledok srbských volieb do niekoľkých dní.
"Budem stále obraňovať náš ľud a našu existenciu v Kosove," povedal Tadič v obci, ktorú obýva asi 200 Srbov. "V týchto dňoch sa rozhoduje o osude Srbska a občania v centrálnom Srbsku by si mali uvedomiť, že rozhodujú aj o budúcnosti Kosova," povedal v súvislosti s blížiacom sa druhým kolom prezidentských volieb. Prozápadne orientovaný Tadič podporuje čo najrýchlejšiu integráciu do európskych štruktúr, jeho vyzývateľ, ultranacionalista Tomislav Nikolič, ktorý pred dvoma týždňami zvíťazil v prvom kole volieb, postavil svoju kampaň na kritike Západu a orientácii na Rusko.

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/dane-a-odvody-2007, menuAlias = dane-a-odvody-2007, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
23. september 2023 02:01