StoryEditor

UniBanka plánuje vydať HZL v objeme 900 mil. Sk

05.10.2006, 11:12
Autor:
SITASITA

UniBanka, a.s. plánuje vydať v poradí štvrtú emisiu hypotekárnych záložných listov (HZL) v objeme 900 mil. Sk. Menovitá hodnota každého cenného papiera je 100 tis. Sk. Banka ich bude vydávať od 13. do 27. októbra tohto roka. Dlhopisy budú úročené pohyblivou úrokovou sadzbou trojmesačného BRIBOR-u plus 0,09 % p.a. a výnosy bude banka vyplácať štvrťročne. Splatnosť menovitej hodnoty cenných papierov je 13. októbra 2010. Vyplýva to z informácií, ktoré zverejnila banka.
HZL bude banka emitovať vo forme na meno a v zaknihovanej podobe. Ide o neverejnú ponuku a dlhopisy sú určené vopred známym investorom. Emisný kurz HZL stanovila banka na 100 %. Banka zabezpečí peňažné prostriedky na splatenie menovitej hodnoty dlhopisov a vyplatenie výnosov dlhopisov tak, že použije peňažné prostriedky zo splátok bankou poskytnutých hypotekárnych úverov, prípadne z náhradného krytia. UniBanka požiadala Burzu cenných papierov v Bratislave o prijatie na kótovaný paralelný trh cenných papierov.
UniBanka vznikla v roku 1990 pod menom Slovenská poľnohospodárska banka, od roku 1995 používala názov Poľnobanka. V apríli 2002 ho zmenila na UniBanka. Majoritným vlastníkom banky je od mája 2000 UniCredito Italiano. Počas minulého roka bol právne ukončený proces spojenia bankových skupín UniCredito Italiano a Bayerische Hypo-und Vereinsbank. V tomto roku začal proces spájania bánk na lokálnej úrovni, a to HVB Bank Slovakia, a.s. a UniBanka, a.s.

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/ekonomika-a-firmy, menuAlias = ekonomika-a-firmy, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
27. september 2023 05:20