Úspešný lov v Duisburgu. Štyri medaily pre Slovákov

13.08.2007, 00:00
Slovenský štvorkajak bol opäť našou vlajkovou loďou na majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v nemeckom Duisburgu.

Kvarteto Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček a Juraj Tarr (na snímke sú aj v takomto poradí) získalo zlatú medailu na 500 metrov. Od roku 2001 tak získalo Slovensko na tejto trati už šesť medailí, z toho štyri zlaté. "Dokázali sme, že stále patríme k absolútnej svetovej špičke," povedal pre agentúru SITA Erik Vlček. Ten bol spolu s bratmi Riszdorferovcami pri všetkých medailách hviezdneho štvorkajaku. Táto posádka navyše pridala k najcennejšiemu kovu aj bronz na kilometrovej trati a zabezpečila si tak účasť na olympijských hrách v Pekingu. Tentoraz však vlajkovej lodi zdatne sekundovali aj ostatní: striebro na 200-metrovej trati získali Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou, ešte viac šokoval konkurenciu druhým miestom kanoista Marián Ostrčil.

01 - Modified: 2003-06-05 20:44:13 - Feat.: 0 - Title: Feminizmus ako snaha o odstránenie útlaku
menuLevel = 2, menuRoute = dennik/ekonomika-a-firmy, menuAlias = ekonomika-a-firmy, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
30. apríl 2024 21:48