StoryEditor

Dzurindova vláda pokračuje, zostávajú už len týždne

22.06.2006, 00:00
Autor:
SITASITA
V čase, keď Robert Fico rokuje o budúcej vláde, sa včera po prvý raz po predčasných parlamentných voľbách zišla na pravidelnom zasadnutí vláda Mikuláša Dzurindu. Na programe mala vyše 40 bodov a ani toto rokovanie nebolo posledné.

V čase, keď Robert Fico rokuje o budúcej vláde, sa včera po prvý raz po predčasných parlamentných voľbách zišla na pravidelnom zasadnutí vláda Mikuláša Dzurindu. Na programe mala vyše 40 bodov a ani toto rokovanie nebolo posledné. "Vláda pracuje až do abdikácie po ustanovujúcej schôdzi nového parlamentu. Ešte bude určite jedno alebo dve rokovania," povedal minister obrany Martin Fedor. O tom, aká bude rozlúčka medzi kolegami, neuvažuje. Jeho spolustraníčka z SDKÚ-DS, ministerka práce Iveta Radičová, očakáva oficiálnejšie ukončenie činnosti vlády. "Vždy, keď je na začiatku zvítanie, pri rozlúčke sa minimálne slušne poďakuje za spoluprácu. Som presvedčená, že takýto postup bude aj teraz. Je to elementárna kultúrnosť."
Vláda sa opäť zíde na budúci týždeň. "Vláda musí fungovať dovtedy, kým nie je nová. Kedy sa ustanoví nová vláda, to v tomto momente nikto nevie," uviedol minister životného prostredia László Miklós. Jeho SMK pripravila pre novinárov cez volebnú noc plné stoly maďarských špecialít, tokajské víno a ľudovú muziku. Či niečo také plánuje aj na rozlúčku s kolegami vo vláde, Miklós s úsmevom konštatoval: "Neviem, môžem to navrhnúť. Ak to bolo zaujímavé, tak ďakujeme."

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/parlamentne-volby-2006, menuAlias = parlamentne-volby-2006, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
22. máj 2024 19:03