StoryEditor

Ku Košiciam ide investor

28.02.2007, 23:00
Priemyselný park v Kechneci pri Košiciach má trinásteho investora. Závod v ňom postaví rakúska rodinná firma Doppelmayr, svetová jednotka vo výrobe horských dopravných zariadení a transportných systémov.

Priemyselný park v Kechneci pri Košiciach má trinásteho investora. Závod v ňom postaví rakúska rodinná firma Doppelmayr, svetová jednotka vo výrobe horských dopravných zariadení a transportných systémov. Na východe bude vyrábať lanovkové stožiare, oceľové konštrukcie a ďalšie súčasti prepravných technológií.
Investícia za vyše 220 miliónov korún prinesie okolo tridsať pracovných miest, predovšetkým pre vysoko kvalifikovaných robotníkov a inžinierov. Samospráva podpísala s investorom, ktorý nepožaduje štátnu pomoc, zmluvu o predaji viac ako osemhektárového pozemku ešte koncom minulého roka. Závod začne stavať o rok a výrobu plánuje spustiť v roku 2010.
"Význam tejto investície je najmä vo vysokej pridanej hodnote a špičkových technológiách," zdôraznil starosta obce Jozef Konkoly. Doppelmayr sa pre Kechnec rozhodol pre dobrú infraštruktúru, blízkosť nových trhov a profesionálne manažovanie projektov samosprávou.
"Chceme byť blízko k našim novým zákazníkom v strednej a vo východnej Európe," vysvetlil hlavný dôvod investície Ekkehard Assman, riaditeľ pre marketing a vzťahy s verejnosťou. Spoločnosť už postavila niekoľko lanoviek a vlekov aj v slovenských horách, napríklad na Orave a v Malej Fatre.
"Informácie o globálnom otepľovaní nás zatiaľ neznepokojujú. Trh rastie a máme veľa nových zákazníkov," tvrdí Assman. Okrem toho má firma podľa neho viaceré výroby, ktoré nie sú závislé od zimy. Prevádzkuje osem podnikov, ktoré sú v alpských krajinách a v Rusku. Postavila tiež lanovku v bratislavskom závode Volkswagenu.
Firma sa v posledných rokoch sa začala zaoberať aj využívaním lanovkových technológií pre verejnú osobnú dopravu a výškové regálové sklady.

01 - Modified: 2003-04-29 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Vo fondoch je už vyše 22 miliárd korún
menuLevel = 2, menuRoute = dennik/podniky-a-trhy, menuAlias = podniky-a-trhy, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
29. marec 2023 10:24