StoryEditor

Rusko investuje do dopravy

29.12.2005, 23:00
Autor:
TASRTASR

Ruské ministerstvo dopravy dostalo miliardu dolárov z investičného fondu vlády na budovanie prepravných kapacít morských prístavov. Do fondu príde na budúci rok celkom 69,7 miliardy rubľov, v prepočte 77,545 miliardy Sk.
Prostriedky na rozvoj od ministerstva dopravy dostane ako prvý prístav v Novorossijsku, ktorý je najdôležitejším prístavom na juhu krajiny. Jeho ročné tržby dosahujú 520 miliónov dolárov a čistý zisk viac než 50,5 milióna dolárov. Cez jeho terminály prechádza 20 percent z celkového ruského ročného exportu ropy a ropných produktov. Na lode sa v ňom nakladá až 30 percent z celkového objemu tovarov, vyvážaných cez ruské morské prístavy.
Investície do tohto prístavu by mali prispieť k tomu, že kapacita jeho prekladacích zariadení vzrastie ročne o 23 miliónov ton, na 100 miliónov ton.
Podľa expertov ďalšie veľké prostriedky z fondu budú vložené do prístavu vo Vladivostoku. Na investície však čakajú aj prístavy v Petrohrade a Nachodke. Vláda očakáva, že podiel súkromného kapitálu na investíciách do rozvoja morských prístavov dosiahne asi 25 percent.

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/podniky-a-trhy, menuAlias = podniky-a-trhy, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
02. október 2023 17:05