StoryEditor

Na Silvestra zdolajú Slováci vyše tri milióny fliaš sektu

29.12.2011, 23:00
Sekt s lupienkami 23-karátového zlata, ružové šumivé či bez alkoholu. Aj takéto novinky čakajú Slovákov.

Pripravili ich slovenskí výrobcovia sektu a šumivého na záver roka. V silvestrovskú noc by totiž podľa ich odhadov a doterajšieho predaja mali Slováci zdolať minimálne tri milióny fliaš slovenskej produkcie a skoro pol milióna zahraničnej. V poslednú noc roka tak necháme vyšumieť milióny eur.

„Obdobie vianočných sviatkov a osláv nového roka je z hľadiska predaja šumivých vín najsilnejším v roku,“ hovorí Miloslav Popovič, marketingový manažér spoločnosti Hubert J. E. Náš najväčší výrobca šumivého očakáva dokonca lepší rok ako vlani. Slovákom sa vraj menia aj chute. „Stále sa zlepšujú a čoraz viac inklinujú ku kvalitnejším vínam,“ myslí si Samuel Waldner z Vinárskych závodov Topoľčianky.

Kým pri klasických vínach si vinári rok 2010 medzi úspešné nezaradili, pri sektoch, ktoré ťažia hlavne z minuloročného počasia, je situácia iná. „Ročník 2010 bol charakteristický vínami s vyššou kyselinou, ktoré sú veľmi vhodné na výrobu sektov,“ konštatuje Karol Šebo, marketingový riaditeľ spoločnosti Víno Nitra.

01 - Modified: 2004-07-02 06:59:14 - Feat.: 0 - Title: Združené školy zriaďované aj napriek protestom
menuLevel = 2, menuRoute = dennik/podniky-a-trhy, menuAlias = podniky-a-trhy, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
06. jún 2023 11:15