StoryEditor

Kto je to Milan Špak?

16.06.2003, 00:00
Milan Špak (44) je predsedom dozornej rady akciových spoločností Chemko Strážske, Prematlak Stará Turá, Slovarm, Baňa Záhorie, podpredsedom Dozornej rady Prvej teplárenskej, člen Dozornej rady firmy KENOS Holíč, predsedom predstavenstva spoločností Energy SK, Zachem Strážske a konateľom a spoločníkom firiem Fineko a Skládka Pláne. Dovedna bol doteraz činný v 28 spoločnostiach, v aktuálnych výpisoch však figuruje už len v uvedených desiatich firmách.

Chemko Strážske

Od 7. decembra 1999 člen a od 3. októbra 2000 aj predseda dozornej rady spoločnosti, ktorá produkuje cyklohexanón, cyklohexán, formalín, formalínové kondenzáty, výrobky formalínovej chémie, gumárenské chemikálie, novokol, výrobky zo zeolitov, základné výrobky organickej a anorganickej chémie zo zemného plynu, technické plyny, priemyselné hnojivá, základné anorganické kyseliny, látky organickej chémie z acetónu, čpavku, organických kyselín a alkoholov, čistiace, leštiace a kozmetické prípravky a ekooleje.

Prematlak Stará Turá

Od 2. novembra predseda dozornej rady spoločnosti, ktorá sa zaoberá výrobou, opravami a montážou meradiel.

Slovarm Bratislava

Od 30. októbra predseda dozornej rady firmy, ktorá má v predmete činnosti maloobchod, veľkoobchod, prenájom nehnuteľností, priemyselného a spotrebného tovaru, motorových vozidiel, zámočníctvo, brúsenie a leštenie kovov, kovoobrábanie, galvanizáciu kovov, lakovanie, striekanie, zlievanie železných a neželezných obyčajných kovov, výrobu ventilov, armatúr a nástrojov.

Baňa Záhorie

Od 2. júla 2000 člen a od 9. apríla 2003 predseda dozornej rady spoločnosti, ktorá sa zaoberá prieskumom a dobývaním uhlia, lignitu, kalov, sprievodných surovín a iných nerastov.

Prvá teplárenská

Od 16. apríla 1998 do 26. júla 2001 člen dozornej rady a od 25. februára 2003 podpredseda dozornej rady podniku, ktorý má na starosti výrobu, rozvod, distribúciu, dodávku a predaj tepelnej energie, ako aj výrobu, inštaláciu a opravy ústredného kúrenia a vetrania.

KENOS Holíč (predtým TZK Slovakia Trnava)

Od 15. mája 2001 člen dozornej rady spoločnosti, ktorá sa zaoberá vývojom, nákupom a predajom výrobkov strojárenskej metalurgie, náhradných dielcov pre osobné, úžitkové a nákladné automobily, traktory, mobilné stroje, nástroje a stroje pre výrobky strojárskej metalurgie.

Energy SK

Od 1. júla 1999 predseda predstavenstva spoločnosti, ktorej náplňou je obchod, sprostredkovanie a prenájom. Do tejto spoločnosti sa v roku 2000 zlúčila spoločnosť PZI Holíč (predtým Prvá záhorácka investičná) a v roku 2001 aj AG Invest a Baňa Záhorie I. V spoločnosti Baňa Záhorie I bol od 4. marca 1996 do 30. mája 2001 podpredsedom a predsedom dozornej rady, v spoločnosti PZI od 21. júla 1997 do 16. januára 2000 predseda predstavenstva a v spoločnosti AG Invest od 27. mája 1996 do 7. septembra 1997 člen a od 8. septembra 1997 do 30. mája 2001 predseda predstavenstva.

Zachem Strážske

Od 2. novembra predseda predstavenstva firmy, ktorá sa zaoberá sprostredkovaním obchodu s palivami, rudami, kovom a technickými chemikáliami, drevom, so stavebným materiálom, s veľkoobchodom s farmaceutickými výrobkami, kozmetickými výrobkami, priemyselnými chemikáliami, priemyselnými hnojivami, plastami a chemickými vláknami.

Fineko

Od 13. októbra 1995 spoločník a konateľ spoločnosti, ktorej náplňou je poradcovská a agentúrna činnosť a sprostredkovanie obchodu so železiarskym tovarom a plynospotrebičmi.

Skládka Pláne

Od 5. decembra 2001 konateľ spoločnosti, ktorá má na starosti prevádzku skládok registrovaných ako osobitne určená skládka, nakladanie s odpadmi, zhromažďovanie, prepravu, skladovanie a zneškodňovanie odpadov.

Z minulosti sú významné aj ďalšie aktivity M. Špaka:

Hosta Holíč

Od 7. januára 1998 do 21. júla 1999 predseda predstavenstva a od 22. júla 1999 do 20. júna 2000 člen dozornej rady spoločnosti, ktorá sa zaoberá sprostredkovateľskou a obchodnou činnosťou.

Hosta R. M. (spoločnosť je už po likvidácii)

Od 14. novembra 1994 do 22. júna 1998 konateľ a spoločník.

Baňa Dolina Veľký Krtíš

Od 6. októbra 1999 do 30. júna 2002 člen dozornej rady

Smrečina Holding I.

Od 16. októbra 1997 do 19. apríla 1999 predseda predstavenstva spoločnosti, ktorá je od apríla 1999 pokračovateľom Uhoľných a lignitových baní Holíč.

Slovakiacoal (spoločnosť je už po likvidácii).

Od 8. decembra 1994 do 17. februára 2000 konateľ.

Ľanko

Od 15. augusta 1995 do 3. augusta 1997 spoločník a konateľ.

M. Špak pôsobil aj vo firmách aktívnych na kapitálovom trhu:

Office Market (predtým Hosta Office, od 15. novembra 2000 v likvidácii).
Od 16. novembra 1994 do 4. septembra 1997 spoločník a od 16. mája 1996 do 9. septembra 1998 predseda predstavenstva.

Kapital Invest

Od 10. septembra 1998 do 1. augusta 2000 člen dozornej rady.

Invefo

Od 13. marca 1996 do 27. júna 1996 spoločník a konateľ.

ICL Holíč (predtým Invest Company)

Od 10. januára 1996 do 26. augusta 1997 spoločník a konateľ.

AG FIN (predtým Fineko Brokers)

Od 10. decembra 1996 do 29. októbra 1997 predseda predstavenstva a od 30. októbra 1997 do 23. júna 1998 člen dozornej rady.
menuLevel = 2, menuRoute = dennik/podniky-a-trhy, menuAlias = podniky-a-trhy, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
06. február 2023 17:57