20.03.2007, 23:00
Autor:
HNHN

Som podnikateľ, občan SR a podnikám na území SR aj ČR. Ako podávam daňové priznanie? Ako si môžem uplatňovať výdavky v SR a v ČR ?
-- Fyzická osoba, ktorá má na území SR trvalý pobyt, alebo sa tu obvykle zdržiava je daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou. Ak tento daňovník dosahuje príjmy z podnikania v SR a aj v zahraničí (ČR), podáva daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby typ B na území SR z celosvetových príjmov. Pre zamedzenie dvojitého zdanenia daňovník uplatní metódu zápočtu dane podľa medzinárodnej zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia medzi SR a ČR.
V súlade so zákonom o dani z príjmov platného na území SR daňovník môže uplatniť preukázateľné výdavky podľa § 19 zákona o dani z príjmov, alebo výdavky percentom z príjmov podľa § 6 ods. 10 zákona o dani z príjmov pri splnení podmienok uvedených v tomto zákone. V ČR postupuje podľa zákona platného na území ČR.

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/servisne-prilohy, menuAlias = servisne-prilohy, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
23. marec 2023 15:30