StoryEditor

Najvyšší súd nerozhodol v spore I. Mikloša a R. Fica

26.04.2007, 13:39
Autor:
SITASITA

Senát Najvyššieho súdu (NS) SR dnes nerozhodol vo veci ochrany osobnosti, v ktorej bývalý minister financií Ivan Mikloš žaluje súčasného predsedu vlády Roberta Fica. "Námietku zaujatosti podal Ivan Mikloš proti členovi senátu Emilovi Franciscymu. Navrhovateľ pochybuje o nestrannosti tohto sudcu," uviedla pre agentúru SITA riaditeľka kancelárie predsedu NS SR Eva Rupcová.
Mikloš zažaloval Fica za jeho výroky súvisiace s privatizáciou Slovenského plynárenského priemyslu (SPP). Okrem ospravedlnenia žiadal aj 600 000 korún ako nemajetkovú ujmu, ktorej nižšie súdy nevyhoveli.
Fico vo februári 2003 na tlačovej besede strany Smer-SD vyslovil podozrenie, že provízie súvisiace s privatizáciou môžu byť zdrojom obrovského bohatstva, ktorým disponuje Vladimír Mečiar. "Môj osobný názor - vzhľadom na to, čo sa všetko dialo okolo Slovenského plynárenského priemyslu (SPP), je mimoriadne bohatým človekom pán Mikloš, možno bohatším ako pán Mečiar," uviedol Fico na Miklošovu adresu. Po vystúpení Fica na mimoriadnej schôdzi parlamentu ku korupcii, kde odzneli na Miklošovu adresu ďalšie tvrdenia, oznámil vtedajší vicepremiér, že podá na predsedu Smer-u žalobu.

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
31. marec 2023 22:15