StoryEditor

O postupe do prezidentských volieb rozhodne KDH do konca marca

03.01.2008, 08:56
Autor:
SITASITA

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) rozhodne o postupe do prezidentských volieb do konca marca. O tejto veci definitívne rozhodne Rada KDH v prvom štvrťroku 2008. Rada rozhodne, či KDH postaví vlastného alebo podporí iného kandidáta alebo zaujme iný postoj. "To je všetko, čo v tejto chvíli viem povedať," uviedol predseda KDH Pavol Hrušovský pre agentúru SITA.
Šéf kresťanských demokratov nepovažuje tému prezidentských volieb za naliehavú. "Ak by sa prezidentské voľby mali konať na jar tohto roka, tak by som to vedel pochopiť, ale v tejto chvíli sa mi zdá, že touto témou sa snaží niekto hľadať pre seba priestor, aby slovenskú verejnosť mal o čom informovať," vyhlásil Hrušovský. On sám to nepovažuje za akútnu politiku, ktorej treba venovať najväčšiu pozornosť.
Agentúra SITA ešte minulý rok priniesla informáciu, podľa ktorej Hrušovský kandidovať na prezidenta nemieni. Na predsedníctve strany v decembri podľa medializovaných informácií hovoril, že kandidátom KDH by mohol byť eurokomisár Ján Figeľ.

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
23. september 2023 10:04